×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Głogowski szpital wznawia porody rodzinne

Przedstawiciele zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego podjęli decyzje o wznowieniu porodów rodzinnych w placówce. Przypominamy jednak, że osoby będące w kwarantannie lub izolacji nie będą mogły w nich uczestniczyć.

Po długiej przerwie spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa głogowski szpital ma dobrą wiadomość dla par spodziewających się dziecka. W placówce, od dzisiaj wznowione zostają porody rodzinne.

Jak to będzie teraz wyglądało? Pacjentka i osoba towarzysząca, po zgłoszeniu się do szpitala, będą mieli wykonane badanie w kierunku COVID-19 i po stwierdzeniu obu wyników ujemnych, osoba towarzysząca będzie mogła towarzyszyć rodzącej kobiecie. Uczestnictwo w porodzie rodzinnym rozumiane jest jako wspólny pobyt z pacjentką rodzącą na sali porodowej, nie dotyczy to pobytu w odcinku ginekologicznym i położniczym.

Osoba towarzysząca, przed wejściem na salę porodową otrzyma niezbędne przy porodzie  środki indywidualnej ochrony osobistej (ubranie ochronne, ochraniacze na obuwie, itp.). Ubranie ochronne jest bezpłatne. Osoba towarzysząca może być obecna przy pacjentce przez cały okres porodu i powinna opuścić oddział w czasie 2 godzin po porodzie.

Osoby pozostające  w kwarantannie lub izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala.

 

Wybrane dla Ciebie

Gminy Żukowice i Kotla wspierają głogowski szpital

Do głogowskiego szpitala trafią aparaty terapii tlenowej sfinansowane z budżetów gminy Żukowice oraz gminy Kotla. Gospodarze tych gmin chcą pomóc placówce medycznej, ponieważ to właśnie do głogowskiej lecznicy trafiają chorzy z ich terenu.

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowie otwarte

Cyfrowy aparat RTG i mammograf z osprzętem służą mieszkańcom Zagłębia Miedziowego – Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. dofinansowała zakupy sprzętu dla Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. – Dobre wyniki pozwalają się dzielić i wspierać lokalne inicjatywy w Zagłębiu Miedziowym. Bezpieczeństwo i zdrowie to dla ludzi sprawy najważniejsze i właśnie takie projekty zyskują przychylność […]

Głogowski szpital już jest miejsko-powiatowy

Na sesji 9 czerwca głogowscy radni przyjęli uchwałę ws. wyrażenia zgody na przejęcie 50 procent udziałów w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Tym samym szpital zyskał drugiego współwłaściciela – Gminę Miejską Głogów. – To uchwała dla dobra głogowian, dla ich zdrowia. Stajemy przed historyczną szansą do ogromnej zmiany oblicza głogowskiego szpitala. Dzięki środkom finansowym, które przekażemy w […]

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.