×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Głogowskie hospicjum rośnie na naszych oczach!

To jedna z najważniejszych inwestycji w Głogowie od lat. Mieszkańcy walczą o to by w Głogowie jak najszybciej powstało hospicjum. Pierwszy etap prac ma się zakończyć dokładnie za rok.

Do tej pory stanął pierwszy z budynków, który już został ocieplony. Jak informują przedstawiciele głogowskiego magistratu – obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych oraz podłączane są sieci wodna, kanalizacyjna i deszczowa.

Pierwsza łopata pod budowę hospicjum została wbita dokładnie 8 grudnia 2021 roku.

– Miasto zabezpieczyło ponad 7 mln złotych na wybudowanie pierwszego etapu hospicjum, a na dokończenie prac przy budowie obiektu pozyskało ponad 10 i pół miliona złotych z programu Polski Ład – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta Głogowa.

Prace przy budowie hospicjum zakończą się w czwartym kwartale 2023 roku.

 
3
6
Bez tytułu

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.