×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Gmina Rudna pomoże powiatowi w remontach dróg

Znajdujące się na terenie gminy Rudna, niektóre drogi powiatowe są w fatalnym stanie. Dlatego władze Rudnej chcą partycypować w kosztach napraw i modernizacji zniszczonych odcinków dróg. Dzięki porozumieniu z powiatem, w ten sposób uda się wyremontować fragment jezdni od Olszan do Naroczyc.

Stosowną decyzję o udzieleniu powiatowi lubińskiemu pomocy finansowej na remonty dróg, podjęli na ostatniej sesji radni gminy Rudna. Wsparcie ustalono na poziomie miliona złotych.

-Pomoc przyznana przez gminę Rudna ma być wkładem własnym powiatu przewidzianym na realizację tego zadania w tym roku. W przyszłym roku nasza gmina przewiduje kolejną pomoc dla powiatu w wysokości prawie 1,6 mln złotych. Kwoty te w całości pokrywają wkład własny powiatu lubińskiego, niezbędny do podpisania umowy o dofinansowanie i rozpoczęcia procedury wyboru wykonawcy robót – informuje wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

Dzięki temu uda się zmodernizować drogę na odcinku Olszany – Górzyn – Naroczyce. Cała inwestycja pochłonie ponad 6,4 mln zł. Gmina może liczyć na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg na poziomie 3,8 mln zł. W tym roku dotacja wyniesie półtora miliona, reszta kwoty zostanie przekazana w przyszłym roku.

 

Wybrane dla Ciebie

Paweł Kleszcz nowym starostą powiatu lubińskiego

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, nowym starostą lubińskim został Paweł Kleszcz. Jedynym kontrkandydatem był zgłoszony przez klub Prawa i Sprawiedliwości – Bartosz Chojnacki, zastępca wójta gminy Lubin. Na tej samej sesji wybrano też wicestarostę – Władysława Siwaka oraz trzech członków zarządu powiatu. 

Radni wybiorą nowego starostę powiatu lubińskiego

Jadwiga Musiał, Tomasz Górzyński, Władysław Siwak, Tomasz Ochocki, a może Tymoteusz Myrda lub Paweł Kleszcz. A może jeszcze ktoś inny? Kto zostanie nowym starostą powiatu lubińskiego? O tym zadecydują na piątkowej sesji radni. Według naszych informacji, największe szanse na objęcie schedy po ś.p. Adamie Myrdzie ma… Paweł Kleszcz.

Pożar stodoły w Górzynie w gminie Rudna. Straty będą spore

Ponad trzy godziny trwała akcja gaśnicza pożaru stodoły w miejscowości Górzyn w gminie Rudna. Jako pierwsi na miejscu pojawili się ochotnicy z miejscowej OSP. W sumie w akcji wzięły udział jednostki z Górzyna, Rudnej, Gwizdanowa i Chobieni. Straty liczone będą w setkach tysięcy złotych.

Stadion Górniczy powrócił do macierzy. Zagłębie właścicielem obiektu!

Legendarny Stadion Górniczy powrócił na stałe do Zagłębia Lubin. Po latach dzierżawienia, władze miedziowego klubu wykupiły od Skarbu Państwa obiekt z całą wewnętrzną infrastrukturą. Transakcja opiewała na 1,7 mln zł. Stary stadion zostanie podzielony na dwa, mniejsze boiska, które posłużą dzieciom i młodzieży.

Legniczanin na gościnnych występach w Lubinie

Kryminalni z Lubina zatrzymali mieszkańca Legnicy, który kilkukrotnie włamał się do piwnicy i pomieszczeń gospodarczych na terenie Lubina. 22-latek ma na swoim koncie kradzież rowerów, sprzętu wędkarskiego i elektronarzędzi. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Nowa droga w Gwizdanowie, nowy chodnik w Chobieni

Dobiegły końca dwie inwestycje w gminie Rudna. Gotowa jest już nowa droga osiedlowa przy remizie OSP w Gwizdanowie oraz chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.