×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Gmina Rudna ufundowała sprzęt dla pogotowia ratunkowego

Władze gminy Rudna wsparły pomocą rzeczową stację Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Ratownicy otrzymali tablet do łączności z dyspozytornią medyczną oraz krzesło transportowe. Ten drobny, ale jakże ważny sprzęt, trafił na wyposażenie karetki pogotowia obsługującej mieszkańców gminy Rudna.

Tablet jest podstawowym narzędziem do sprawnej i szybkiej łączności oraz przekazywania zleceń wyjazdów drogą elektroniczną. Korzystanie z urządzenia powoduje, że przyjęcie zlecenia i wyjazd do zachorowania czy wypadku skrócone są do minimum.

– To jest wyposażenie, które musi być w każdej karetce. Otrzymaliśmy m.in. specjalistyczne krzesło wyposażone w tzw. schodołazy, które bardzo ułatwia znoszenie pacjenta po schodach. Sprzęt zakupiony przez samorząd Rudnej będzie służyć w karetce, która obsługuje gminę Rudna. Ta karetka stacjonuje w lubińskiej stacji ratownictwa medycznego – zaznacza Joanna Bronowicka, dyrektor stacji Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

Z powodu epidemii koronawirusa, załoga pogotowia wyjeżdża coraz częściej do pacjentów. Jeszcze dwa lata temu zespoły wyjeżdżały średnio dwieście razy na dobę. Teraz jest już nawet ponad 350 wyjazdów.

– Zdrowie mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy o wsparciu pogotowia w niezbędny sprzęt medyczny. Ten sprzęt to lepsza opieka dla pacjentów, w tym naszych mieszkańców – podkreśla Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

Na zakup sprzętu dla karetki gmina Rudna przekazała dotację w wysokości 27,4 tys. zł.

 
sprzet

Wybrane dla Ciebie

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Powiat polkowicki wspiera rodziny z Ukrainy w aktywizacji zawodowej

Na terenie powiatu polkowickiego przebywa spora grupa uchodźców z Ukrainy. Są to w głównej mierze rodziny z dziećmi. Władze powiatu polkowickiego pomagają im teraz w usamodzielnieniu i aktywizacji zawodowej. 

Fundacja KGHM dofinansuje wyjazd dzieci na wakacje na Mazury

Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, dzieci z pieczy zastępczej z powiatu polkowickiego będą miały okazję pojechać w tym roku na letnie wakacje. Fundacja przekazała bowiem na ten cel, czek wartości 90 tys. zł.

Szkoły dostosują się do potrzeb uczniów niepełnosprawnych

Ponad milion złotych dofinansowania otrzymała gmina Polkowice na „kreowanie przyjaznej przestrzeni edukacyjnej”. Środki zostaną zatem wykorzystane na dostosowanie nauki do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Zielona akcja w Kliszowie. Posadzili dęby i lipy

Z inicjatywy Nadleśnictwa Lubin oraz sołectwa Kliszów w gminie Rudna, mieszkańcy wsi posadzili w zabytkowym parku 30 dębów oraz 20 lip. W akcji wziął udział m.in. wójt Adrian Wołkowski oraz radni gminy Sebastian Kuchar i Andrzej Górzny.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.