×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Gospodarska wizyta na wyremontowanych drogach w gminie Rudna

Zakończyła się modernizacja dużej inwestycji powiatowej. Wyremontowano drogi na odcinkach Juszowice – Rynarcice, Stara Rudna – Wądroże oraz Miłogoszcz – Radomiłów. Wszystkie znajdują się na terenie gminy Rudna. Oceny wykonania tych inwestycji dokonali starosta lubiński, Paweł Kleszcz, jego zastępca Wojciech Dziwiński oraz wójt Rudnej, Zbigniew Grabowski. 

To była jedna z ważniejszych i kluczowych inwestycji na terenie powiatu lubińskiego.

-Drogi to ważny temat dla mieszkańców, dlatego trzeba o nich rozmawiać, szukać finansowania i w miarę możliwości sukcesywnie je remontować. Dzisiejsze spotkanie z wójtem gminy Rudna, tylko to potwierdza. Mam nadzieję, że dzięki dobrej współpracy uda nam się zrealizować jeszcze wiele inwestycji drogowych w tej gminie – powiedział starosta lubiński, Paweł Kleszcz.

Samorządowcy pojawili się na wyremontowanych odcinkach.

-Potrzeby związane z modernizacją i remontami dróg powiatowych są zawsze duże, dlatego cieszę się, że skutecznie realizujemy takie inwestycje, tym samym poprawiając bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców. Liczymy, że niebawem pojawią się rządowe pieniądze właśnie na ten cel – dodaje z kolei  wicestarosta powiatu lubińskiego, Wojciech Dziwiński.

 
r4
r1
r5
r3

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.