×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Gospodarska wizyta w Przemkowie ministra Krzysztofa Kubowa

Najpierw odbierali symboliczne czeki na dofinansowanie lokalnych inwestycji w ramach Polskiego Ładu, a dziś przyszedł czas na sprawdzenie postępu prowadzonych i wykonanych zadań. Minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, od wizyty w Przemkowie, rozpoczął objazd po terenie i mówi: „sprawdzam”.

W ramach rządowego programu „Polski Ład” oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na Dolny Śląski trafił strumień pieniędzy. Jeszcze kilka miesięcy temu, z dobrymi informacjami dla samorządowców jeździł szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Kubów wręczając symboliczne czeki. Dziś minister mówi: „sprawdzam” i rozpoczyna gospodarskie wizyty tam, gdzie lokalne samorządy wydały rządowe środki na swoje inwestycje.

Dzisiaj Krzysztof Kubów wizytował Przemków. W towarzystwie burmistrza gminy, Jerzego Szczupaka i wiceburmistrz Magdaleny Kani, obejrzał postęp prac w ramach rewitalizacji rynku. Minister zobaczył też nowy odcinek drogi przy ul. Kamiennej.

-Cały czas staram się odwiedzać gminy zagłębia miedziowego. Przemków jest mi bliski sercu, staram się być tutaj regularnie i patrzeć, jak pięknie rozwija się to miasto. Z przyjemnością wizytowałem dzisiaj postęp prac w rynku i drogę przy ulicy Kamiennej, którą jeszcze nie tak dawno widzieliśmy w zupełnie innym stanie, niż dzisiaj. Bardzo mnie to cieszy i dumny jestem z tego, że mamy tak znakomitych gospodarzy w całym zagłębiu miedziowym, a na Przemków patrzę w sposób szczególnie przychylny – powiedział nam minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów.

Gruntowna rewitalizacja centrum Przemkowa idzie pełną parą.

-Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po raz kolejny gościmy u na ministra, bo jakiś czas temu mówiliśmy wspólnie o tym, co będzie zrobione, a dzisiaj możemy pochwalić się tym, co już jest zrobione. Rewitalizacja centrum to flagowa nasza inwestycja, o którą mieszkańcy zabiegali i prosili. W końcu Przemków będzie miał rynek z prawdziwego zdarzenia, a nie ukrywam, że nie byłoby to możliwe bez pomocy ministra Krzysztofa Kubowa i bez środków rządowych w ramach Polskiego Ładu i RFIL-u – mówił burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Gospodarz gminy liczy, że cała inwestycja związana z rewitalizacją rynku zakończy się przed tegorocznym Dolnośląskim Świętem Miodu i Wina – sztandarową imprezą Przemkowa.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.