×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

Gospodarska wizyta w Przemkowie ministra Krzysztofa Kubowa

Najpierw odbierali symboliczne czeki na dofinansowanie lokalnych inwestycji w ramach Polskiego Ładu, a dziś przyszedł czas na sprawdzenie postępu prowadzonych i wykonanych zadań. Minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, od wizyty w Przemkowie, rozpoczął objazd po terenie i mówi: „sprawdzam”.

W ramach rządowego programu „Polski Ład” oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na Dolny Śląski trafił strumień pieniędzy. Jeszcze kilka miesięcy temu, z dobrymi informacjami dla samorządowców jeździł szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Kubów wręczając symboliczne czeki. Dziś minister mówi: „sprawdzam” i rozpoczyna gospodarskie wizyty tam, gdzie lokalne samorządy wydały rządowe środki na swoje inwestycje.

Dzisiaj Krzysztof Kubów wizytował Przemków. W towarzystwie burmistrza gminy, Jerzego Szczupaka i wiceburmistrz Magdaleny Kani, obejrzał postęp prac w ramach rewitalizacji rynku. Minister zobaczył też nowy odcinek drogi przy ul. Kamiennej.

-Cały czas staram się odwiedzać gminy zagłębia miedziowego. Przemków jest mi bliski sercu, staram się być tutaj regularnie i patrzeć, jak pięknie rozwija się to miasto. Z przyjemnością wizytowałem dzisiaj postęp prac w rynku i drogę przy ulicy Kamiennej, którą jeszcze nie tak dawno widzieliśmy w zupełnie innym stanie, niż dzisiaj. Bardzo mnie to cieszy i dumny jestem z tego, że mamy tak znakomitych gospodarzy w całym zagłębiu miedziowym, a na Przemków patrzę w sposób szczególnie przychylny – powiedział nam minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów.

Gruntowna rewitalizacja centrum Przemkowa idzie pełną parą.

-Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po raz kolejny gościmy u na ministra, bo jakiś czas temu mówiliśmy wspólnie o tym, co będzie zrobione, a dzisiaj możemy pochwalić się tym, co już jest zrobione. Rewitalizacja centrum to flagowa nasza inwestycja, o którą mieszkańcy zabiegali i prosili. W końcu Przemków będzie miał rynek z prawdziwego zdarzenia, a nie ukrywam, że nie byłoby to możliwe bez pomocy ministra Krzysztofa Kubowa i bez środków rządowych w ramach Polskiego Ładu i RFIL-u – mówił burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Gospodarz gminy liczy, że cała inwestycja związana z rewitalizacją rynku zakończy się przed tegorocznym Dolnośląskim Świętem Miodu i Wina – sztandarową imprezą Przemkowa.

 

Wybrane dla Ciebie

Piknik charytatywny i turniej OSP. Pomóżmy małemu Kajetanowi

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach odbędzie się wielki piknik charytatywny dla małego Kajetana Januchowskiego. Chłopczyk cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Pomóżmy mu wszyscy w powrocie do zdrowia! 

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.

Silny wstrząs w kopalni Rudna. 17 osób wycofanych

Do silnego wstrząsu doszło w Zakładach Górniczych Rudna. Z zagrożonego rejonu wycofano 17 pracowników.

Bohar i Ławniczak będą sprzedawać bilety na Jagiellonię

W czwartkowe popołudnie zapraszamy do FanShopu Zagłębia w Cuprum Arenie. Już od godziny 17. będzie tam można spotkać Damjana Bohara i Aleksa Ławniczaka, którzy pomogą w kupnie biletów na najbliższe, sobotnie spotkanie Miedziowych z Jagiellonią Białystok.

Uwaga kierowcy. Kolizja trzech pojazdów na DK 36 pod Osiekiem

Uwaga kierowcy. Na drodze krajowej nr 36 na odcinku Lubin – Prochowice doszło do kolizji trzech pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, droga jest chwilowo nieprzejezdna.

Na kołach po Polsce – zapraszamy do wspólnej zabawy!

Będą samochody, będą konkursy, będą też świetne nagrody – zapraszamy na wyjątkową zabawę pod hasłem Na kołach po Polsce. Legnicka samochodówka pokaże czym teraz się jeździ!

Sport

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.

Rozmaitości

Posprzątali polkowicką Ścieżkę Zdrowia. Worki pełne śmieci

Zakasali rękawy i uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wybrali się na teren polkowickiej Ścieżki Zdrowia, by uprzątnąć to, co zostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści. Po niespełna dwóch godzinach pracy, uzbierał się całkiem duży stos śmieci.