×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Grupa T z Torunia gościła w Gminie Kotla

Uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z grup przedszkolnych z gminy Kotla obejrzeli przedstawienia przygotowane przez grupę T z Torunia.

 

Dla młodszych widzów była to ,,Bajka na jednej nodze” poruszająca tematyką zdrowy tryb życia. Dzieci dowiedziały się, że nie należy ufać nieznajomym, z kolei należy myć owoce i warzywa przed jedzeniem. Oprócz tego poruszono również temat higieny. W trakcie przedstawienia w zabawny i pełen humoru sposób pokazano zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej, ,,Czerwony Kapturek”, ,,Królewna Śnieżka”, i ,,Kopciuszek”.  Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoce przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie skończyła się happy endem.

Starsi uczniowie z klas IV- VI obejrzeli spektakl ,,Wielka ucieczka”, podczas którego jeden z bohaterów, „Giętki” uświadomił młodym widzom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki, a co najważniejsze wskazał w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności.

Przedstawienia zostały częściowo sfinansowane z budżetu gminy w ramach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotli.

 
wybrane
IMG_20221212_112912
IMG_20221212_114759
IMG_20221212_114359
IMG_20221212_114642
IMG_20221212_122059
IMG_20221212_122056
IMG_20221212_121307
IMG_20221212_120451

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.