×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

„Historia w pudełku” – zapraszamy do udziału w konkursie

Głogowskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu po raz kolejny zapraszają mieszkańców regionu do udziału w wyjątkowym konkursie historycznym pod hasłem „Historia w pudełku”. Motywem przewodnim przedsięwzięcia będą Piastowie w Głogowie.

 

Konkurs kierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego.

– Jego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie pracy plastyczno-historycznej zatytułowanej „Piastowie w Głogowie”. W tytułowym pudełku powinno znaleźć się wszystko to, co kojarzyć może się z dynastią Piastów. Mogą to być zdjęcia, figurki, rysunki, mapy, informacje czy też kompozycje przestrzenne – zachęca Maciej Iżycki z MAH.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą do 15 marca odesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową, która dołączona jest do regulaminu konkursu. Zgłoszenia należy wysłać do Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, ul. Gomółki 43.

Parce konkursowe należy dostarczyć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1 w terminie do 22 maca. Finaliści i laureaci konkursu ogłoszeni zostaną do 12 kwietnia 2024 roku.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.