×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

„Horyzonty i Widnokręgi” Małgorzaty Maćkowiak

Mieszkańców regionu zapraszamy na wernisaż malarstwa Małgorzaty Maćkowiak „Horyzonty i Widnokręgi”, który odbędzie się 13 maja, w piątek, o godzinie 19 w Galerii Sztuki Formaty w Gaworzycach.


Małgorzata Maćkowiak to rodowita głogowianka, która mieszka w podgłogowskich Serbach. Tam też tworzy swoje obrazy, a przepiękne okolice pozwalają jej tworzyć. Maćkowiak od małego chciała zostać malarką, a pierwszych lekcji rysunku udzielił jej ojciec – architekt Zenon Maćkowiak. Małgorzata Maćkowiat jako 15 latka zaczęła uczyć się rysunku w pracowni greckiego artysty i filozofa Telemacha Pilitsidisa.

W 1983 roku artystka rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Jednocześnie rozwijała swój talent malarski. W 2011 roku uzyskała stopień doktora sztuk pięknych na wydziale Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Do tej pory Małgorzata Maćkowiak wystawiała swoje prace na ponad 150 wystawach zbiorowych i zorganizowała 50 wystaw indywidualnych, które można było obejrzeć Polsce i poza granicami kraju.

 
malarstwo_malgorzata_mackowiak2

Wybrane dla Ciebie

Kompetentni w branży – zachęcają uczniów Gminy Żukowice

Przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A. odwiedzili uczniów klas ósmych w Szkołach Podstawowych w Nielubi i Brzegu Głogowskim. Głównym celem spotkań było pokazanie nastolatkom jak może wyglądać ścieżka ich edukacji, a potem kariery zawodowej, jeśli wybiorą odpowiednie kierunki dalszego kształcenia w klasach partnerskich Polskiej Miedzi.

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Joga pod chmurką wróci już w czerwcu. Zapraszamy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na zajęcia z jogi na świeżym powietrzu. Zapisy już ruszyły.

Wyzywał, zastraszał, groził swojej matce śmiercią

28-letni mieszkaniec Lubina trafił za kratki po tym jak jego matka wezwała policję. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad starszą kobietą.

Spotkanie z ekspertem już 25 maja w Żukowicach

Urząd Gminy Żukowice zaprasza mieszkańców, którzy chcą zmienić ogrzewanie w swoich domach na nowe i ekologiczne na spotkanie z ekspertem.

Pomostowe tylko do 16 sierpnia

Tylko do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące pracę na umowach cywilnoprawnych, którzy odczuli negatywne skutki Covid-19, mogą złożyć wniosek o wypłatę tzw. postojowego.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.