×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Impreza Mikołajkowa dla dzieci z pieczy zastępczej

Z okazji Mikołajek, władze powiatu polkowickiego pojawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dla dzieci z pieczy zastępczej.

Imprezę zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Sobinie. W rolę Mikołajów wcieli się starosta polkowicki, Kamil Ciupak, wicestarosta Jan Wojtowicz, zastępca burmistrza Sebastian Sypko i radny miejski, Mariusz Zybaczyński. Panowie samorządowcy rozdali dzieciakom mikołajkowe prezenty. Nie zabrakło też pysznego tortu.

 

Wybrane dla Ciebie

W czwartek sesja budżetowa powiatu polkowickiego

W najbliższy czwartek, 29 grudnia, radni powiatu polkowickiego zadecydują o kształcie przyszłorocznego budżetu. – Środki, które mieliśmy przygotowane na inwestycje na pewno okażą się niewystarczające. Pod tym względem będzie to rok trudniejszy. Ale z drugiej strony, dzięki zachowaniu subwencji, będziemy mieć zabezpieczone wydatki na inne cele – podkreśla starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Impreza Mikołajkowa w polkowickim rynku. Rozświetlą choinkę

Choć aura za oknem na razie nie zachęca do wyjścia na zewnątrz, ale z pewnością warto pojawić się dzisiaj po południu na polkowickim rynku. Punktualnie o godzinie 17. burmistrz Łukasz Puźniecki wciśnie magiczny przycisk i świąteczna choinka rozbłyśnie setkami lampek.

Ferajna św. Mikołaja odwiedzi wszystkie dzieciaki w gminie Rudna

Dziś Mikołajki, ale w gminie Rudna prezenty rozdawane są już od kilku dni. Drobne upominki jako pierwsze otrzymały dzieciaki z Brodowa. Dzisiaj apogeum wizyty św. Mikołaja.

„Byłem więźniem we własnym domu. Teraz jestem wolny”

To wielki dzień dla pana Mariana Kaletowskiego z Polkowic. Po amputacji drugiej nogi, został niemalże uwięziony we własnym mieszkaniu. Schorowana małżonka niestety nie miała na tyle siły, by wyjść z nim choćby na spacer. – Teraz sam mogę pojechać na zakupy i pomóc żonie, która jest po wylewie. Byłem uwięziony we własnym domu, teraz jestem […]

Powiat polkowicki wspiera rodziny z Ukrainy w aktywizacji zawodowej

Na terenie powiatu polkowickiego przebywa spora grupa uchodźców z Ukrainy. Są to w głównej mierze rodziny z dziećmi. Władze powiatu polkowickiego pomagają im teraz w usamodzielnieniu i aktywizacji zawodowej. 

W powiecie polkowickim rozpoczął się pobór do służby wojskowej

Dziś w powiecie polkowickim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2003r. Młodzi mieszkańcy powiatu muszą stawić się przed komisją lekarską i wojskową. Pobór potrwa do 8 czerwca i odbywa się w siedzibie Zespołu Szkół w Polkowicach.