×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Inauguracja nowego roku akademickiego na UJW

Nowy rok akademicki w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zbliża się wielkimi krokami. Uroczysta inauguracja odbędzie się w najbliższy wtorek, 4 października. Początek tego wyjątkowego wydarzenia o godzinie 12.

Koniec września oznacza dla wszystkich studentów koniec wakacyjnej przerwy. Wraz z początkiem nowego miesiąca, czas wrócić do wykładów, ćwiczeń i kolokwiów. Po weekendzie studenci zasiądą w salach, by rozpocząć nowy rok akademicki. Do uroczystej inauguracji przygotowują się władze Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, która odbędzie się we wtorek, 4 października w Auli B107 o godz. 12.

W programie uroczystości m.in. przemówienie inauguracyjne rektora, dr Tadeusza Kierzyka, prof.UJW
immatrykulacja studentów I roku, wykład inauguracyjny prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, dr inż. Adama Mirka pt. „Ewolucja prawa górniczego na przełomie XX i XXI wieku”. Zwieńczeniem uroczystości będzie wręczenie nagród i wyróżnień najlepszym absolwentom uczelni.

 
nowe032-2

Wybrane dla Ciebie

Studenci UJW przygotują dary w ramach Szlachetnej Paczki

Jak co roku studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przyłączą się do akcji charytatywnej – Szlachetna Paczka. Tym razem pomogą 53-letniemu panu Bartoszowi, który mieszka w małej miejscowości i żyje w bardzo skromnych warunkach, bez łazienki.

Polkowicka uczelnia nagrodziła najlepszych studentów i wykładowców

Władze Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach w wyjątkowy sposób nagrodziły swoich pracowników. Okolicznościowe dyplomy i specjalne gratulacje odebrali najbardziej wyróżniający się wykładowcy, pracownicy administracji, a także najlepsi studenci.

Trwa Dolnośląski Festiwal Nauki. Poznawanie świata, zgłębianie wiedzy

W Lubinie i Polkowicach rozpoczęła się jubileuszowa 25. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022. Zajęcia dla uczniów odbywają się w Centrum Kultury Muza oraz na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Przez  dwa dni chętni zdobędą wiedzę z różnej tematyki, dowiedzą się o wielu ciekawych rzeczach, wysłuchają licznych prelekcji i wykładów.

Rekrutacja na atrakcyjne kierunki na UJW wciąż trwa. Zapraszamy!

Absolwentom szkół ponadpodstawowych przypominamy o trwającej rekrutacji na wszystkie kierunki studiów I (licencjackie, inżynierskie) i II stopnia (magisterskie) w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. W sierpniu i we wrześniu spodziewany jest bowiem największy boom chętnych kontynuowaniem nauki na polkowickiej uczelni.

UJW w Polkowicach kusi przyszłych studentów atrakcyjnymi kierunkami

Trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów I (licencjackie, inżynierskie) i II stopnia (magisterskie) w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Największy boom chętnych kontynuowaniem nauki na UJW spodziewany jest w sierpniu i we wrześniu.

Nowy kierunek studiów. Ścisła współpraca UJW z Zagłębiem Lubin

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach uruchamia nowe studia podyplomowe. „Zarządzanie w sporcie” będzie dedykowane tym wszystkim, którzy swoje zawodowe plany chcą związać ze sprawami managmentu, szeroko pojętym marketingiem, PR czy kwestiami sponsoringu.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.