×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.

Udział w programie jest bezpłatny, dlatego gmina nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

– Konsekwentnie realizujemy politykę wsparcia dla polkowickich seniorów. Po sukcesie programu pod hasłem: „Złota Rączka”, teraz przyszedł czas na Polkowicką Kartę Seniora, która upoważnia do zniżek na terenie całej Polski. Dziś Kartę odebrały pierwsze osoby reprezentujące różne środowiska seniorów. W sumie zapisało się do niej już prawie 180 mieszkańców naszej gminy. To nie tylko ważny element aktywizacji naszych seniorów, ale także wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, honorujących Polkowicką Kartę Seniora – mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Dzięki Karcie, polkowiccy seniorzy będą mogli skorzystać ze zniżek w ponad 2600 placówek handlowych, usługowych, sportowych i rehabilitacyjnych rozsianych na terenie całego kraju.

– To także sanatoria, uzdrowiska, gabinety rehabilitacyjne i fizjoterapii, ale również zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, sklepy, a nawet stacje benzynowe. Ideą całego programu jest to, żeby ta obniżka na poszczególne usługi była widoczna, nawet do 25 procent – zaznacza dr Marek Pilch, przedstawiciel Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszenia Manko, wydawcy Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Seniorzy doceniają gest władz Polkowic.

– Wielu z nas najzwyczajniej nie stać, by zrobić coś dla siebie, kupić sobie coś wartościowego, wybrać się gdzieś w atrakcyjne miejsce. Taka Karta na pewno przyda się naszym seniorom. Choćby na przykład w korzystaniu z miejscowego Aquaparku – mówi zadowolona Wiesława Pomian, szefowa Stowarzyszenia „Złota Jesień” w Polkowicach.

Władze gminy zachęcają lokalnych przedsiębiorców do udziału w projekcie. Jednym z pierwszych, którzy dołączyli do programu jest polkowicka drogeria.

-Nie miałem wątpliwości, że trzeba się przyłączyć do programu. Tym bardziej, że już wcześniej wspieraliśmy rodziny wielodzietne, rencistów i emerytów. Dlatego z ochotą przystąpiliśmy do programu Polkowickiej Karty Seniora. Seniorzy zasługują na taką pomoc. W naszej placówce mogą liczyć na 10-procentowe obniżki – mówi Jerzy Kwiatkowski, właściciel drogerii.

Podczas inauguracji Polkowickiej Karty Seniora, burmistrz Łukasz Puźniecki wręczył pierwszym osobom imienne karty upoważniające do zniżek.

 

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna na terenie oczyszczalni ścieków

Na budynkach oczyszczalni ścieków w Komornikach w gminie Polkowice pojawiły się panele fotowoltaiczne. To pierwsza taka instalacja zlecona przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej. Kolejne instalacje pojawią się także na pozostałych sześciu obiektach zarządzanych przez polkowickie PGM.

Konsultacje społeczne w sprawie strategii

Do połowy listopada władze Polkowic czekają na opinie mieszkańców gminy w sprawie przygotowywanej strategii rozwoju miasta na lata 2021-2030. – Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych i zgłaszania uwag do projektu – zachęca burmistrz Łukasz Puźniecki.

14 par z gminy Polkowice świętuje Złote Gody

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Polkowicach odbyła się uroczystość Złotych Godów. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez prezydenta RP, odebrało 14 par świętujących 50-lecie związku. 

Polkowice zapraszają na dożynki do Sobina

Znamy już szczegóły tegorocznego święta plonów w gminie Polkowice. Dożynki odbędą się w niedzielę, 5 września, w Sobinie. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Sąsiedzka pomoc Polkowic w zakupie sprzętu medycznego dla Głogowa

Gmina Polkowice przekazała 150 tysięcy złotych na zakup ultrasonografu dla Głogowskiego Szpitala Powiatowego. To kolejne wsparcie Polkowic dla głogowskiej lecznicy, w której leczą się przecież także mieszkańcy całego powiatu polkowickiego. Władze szpitala ogłoszą teraz przetarg i nowoczesna aparatura trafi na wyposażenie placówki w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Zabytkowy pałac gotowy będzie z końcem roku

O kilka miesięcy wydłuży się ostateczny termin oddania do użytku modernizowanego zabytkowego pałacu w Suchej Górnej. Po zmianie decyzji o przeznaczeniu jednego z pomieszczeń z funkcji przedszkolnej na salę małego strażaka, konieczne są nowe uzgodnienia i szczegółowa dokumentacja, którą musi zatwierdzić konserwator zabytków.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.