×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Inwestycja, na którą długo czekali mieszkańcy Przemkowa

Przedstawiciele starostwa powiatowego w Polkowicach wizytowali niedawno postęp prac przy przebudowie drogi powiatowej przy ulicy Lipowej w Przemkowie. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie jezdnia, po obu stronach powstaną chodniki, podniesione będzie przejście dla pieszych i wybudowane zostaną zjazdy do posesji.

O remont tej ulicy od wielu lat zabiegali mieszkańcy. Postęp prowadzonych robót na miejscu sprawdzali starosta polkowicki, Kamil Ciupak, wicestarosta Jan Wojtowicz i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

-Powiatowe inwestycje realizujemy praktycznie w każdej gminie. Wiemy, że ulica Lipowa w Przemkowie od dawna wymagała remontu. Skutecznie złożony wniosek pozwolił nam na pozyskanie dofinansowania i realizację założeń. Priorytet to bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców – podkreśla starosta powiatu polkowickiego, Kamil Ciupak.

W ramach całego zadania wyremontowana zostanie jezdnia, po obu stronach powstaną chodniki, wyniesione zostanie przejście dla pieszych. Ulica będzie doświetlona, pojawi się dodatkowe oznakowanie drogowe.

Inwestycja pochłonie około 380 tys. zł i realizowana jest z budżetu powiatu i dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 
powiat1
powiat3

Wybrane dla Ciebie

Najlepsze miody wybrane! W Przemkowie trwa wielkie święto

Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Odpowie za handel i posiadanie narkotyków

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-latka, który prawdopodobnie handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany. Sprawę przejęła prokuratura.

Wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu polkowickiego

16 głosami „za” przy dwóch wstrzymujących się, zarząd powiatu polkowickiego uzyskał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. – Oczywiście, że jest to powód do zadowolenia, ale jednocześnie wyzwanie do dalszej, ciężkiej pracy, w bardzo trudnych czasach – powiedział po głosowaniu starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Burmistrz Przemkowa z absolutorium i wotum zaufania

Podczas ostatniej sesji, miejscy radni udzielili burmistrzowi Przemkowa wotum zaufania wraz z absolutorium. „Za” głosowali wszyscy obecni na sali posiedzeń radni. – Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Pieniądze z Polskiego Ładu na trzy inwestycje w powiecie polkowickim

Blisko 15 milionów złotych zasili kasę powiatu polkowickiego z drugiego rozdania rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Za środki z Polskiego Ładu, władze powiatu zrealizują trzy ważne dla mieszkańców inwestycje.

Powiat polkowicki wspiera rodziny z Ukrainy w aktywizacji zawodowej

Na terenie powiatu polkowickiego przebywa spora grupa uchodźców z Ukrainy. Są to w głównej mierze rodziny z dziećmi. Władze powiatu polkowickiego pomagają im teraz w usamodzielnieniu i aktywizacji zawodowej.