×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Inwestycja, na którą długo czekali mieszkańcy Przemkowa

Przedstawiciele starostwa powiatowego w Polkowicach wizytowali niedawno postęp prac przy przebudowie drogi powiatowej przy ulicy Lipowej w Przemkowie. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie jezdnia, po obu stronach powstaną chodniki, podniesione będzie przejście dla pieszych i wybudowane zostaną zjazdy do posesji.

O remont tej ulicy od wielu lat zabiegali mieszkańcy. Postęp prowadzonych robót na miejscu sprawdzali starosta polkowicki, Kamil Ciupak, wicestarosta Jan Wojtowicz i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

-Powiatowe inwestycje realizujemy praktycznie w każdej gminie. Wiemy, że ulica Lipowa w Przemkowie od dawna wymagała remontu. Skutecznie złożony wniosek pozwolił nam na pozyskanie dofinansowania i realizację założeń. Priorytet to bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców – podkreśla starosta powiatu polkowickiego, Kamil Ciupak.

W ramach całego zadania wyremontowana zostanie jezdnia, po obu stronach powstaną chodniki, wyniesione zostanie przejście dla pieszych. Ulica będzie doświetlona, pojawi się dodatkowe oznakowanie drogowe.

Inwestycja pochłonie około 380 tys. zł i realizowana jest z budżetu powiatu i dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 
powiat1
powiat3

Wybrane dla Ciebie

Rozmowa ze starostą i wicestarostą o planach powiatu polkowickiego

Powiat polkowicki przyjął budżet na ten rok. Władze powiatu oceniają, że nowy plan finansowy jest ambitny, inwestycyjny, ale po drodze czeka ich też wiele wyzwań. W naszej rozmowie ze starostą Kamilem Ciupakiem i wicestarostą Janem Wojtowiczem, dyskutujemy na temat przyszłości, podsumowujemy też 2022r.

Zawiniła nadmierna prędkość? Wypadek na drodze Przemków – Nowy Dwór

Do kolejnego poważnego wypadku doszło na krajowej dwunastce między Nowym Dworem a Przemkowem. Jadąca osobowym fordem kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i dachowało. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Lipowa w Przemkowie odzyska staromiejski wygląd i charakter

Już wkrótce rozpocznie się remont ulicy Lipowej, niedaleko Placu Targowego w Przemkowie. Inwestycję zrealizuje powiat polkowicki. Wyremontowanie niespełna pół kilometrowego odcinka będzie kosztować 3,9 mln zł, z czego aż 3 miliony udało się pozyskać z rządowego programu Polski Ład.

Dawni działacze podziemia odznaczeni honorowym medalem „Pro Patria”

Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego pamięta o swoich dawnych kolegach. Władze organizacji odznaczyły prestiżowym medalem „Pro Patria” dwóch dawnych działaczy podziemia Solidarnościowego. Odznaczenia wręczali starosta polkowicki, Kamil Ciupak i Wiesław Pawłowski, prezes SOAZM. 

Biało-czerwono pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego w Polkowicach

104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie obchodziły władze gminy Polkowice i władze powiatu. Pierwsza część odbyła się w rynku, gdzie wciągnięto flagę na maszt. Następnie złożono wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Ekorozwojowe Polkowice zaprosiły do siebie Szymona Hołownię

Lider ruchu i jednocześnie partii Polska 2050, Szymon Hołownia, gościł dzisiaj w Polkowicach i Legnicy. Polityk był pod wrażeniem rozmachu władz Polkowic i powiatu w inwestycje w elektromobilność i ochronę naturalnego środowiska. Po wizycie w Polkowicach, Hołownia udał się na otwarte spotkanie z mieszkańcami Legnicy.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.