×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Inwestycyjne aspiracje gminy Kotla. Z rolniczej na przemysłową

Kilka dni temu pod auspicjami spółki KGHM oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstało Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. W swoim założeniu, nowy projekt ma wspomagać lokalne samorządy w pozyskiwaniu potencjalnych inwestorów. Na uruchomieniu centrum rozwoju, dużo skorzystać może gmina Kotla, w zasobach której znajdują się tereny pod strefę aktywności gospodarczej.

Przypomnijmy, że Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego skupia w sobie kilkanaście podmiotów. Głównymi „graczami” są spółka KGHM Polska Miedź oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Do projektu zaproszono też cztery wyższe uczelnie i kilka gmin, w tym m.in. Kotla, która może sporo zyskać.

– Dla nas jako gmina Kotla utworzenie takiego Centrum to jedna ze składowych, bo najważniejszą częścią są olbrzymie tereny inwestycyjne, które tworzymy na terenie gminy Kotla. Są to byłe tereny przemysłowe Huty Miedzi Głogów, gdzie ponad dwieście hektarów przeznaczymy na strefę aktywności inwestycyjnej. W połączeniu z gminą wiejską Głogów, daje to ogromne możliwości inwestycyjne na przyszłość, z czego bardzo się cieszymy, bo ożywi gospodarczo nasz region – mówił portalowi zmiedzi.pl wójt gminy Kotla, Łukasz Horbatowski, w dniu powołania Centrum Rozwoju.

Szef gminy nie ukrywa, że dzięki zainteresowaniu potencjalnych inwestorów, Kotla może stopniowo przekształcać się z gminy typowo rolniczej w region przemysłowy. Przypomnijmy, że w rejonie Kulowa trwają odwierty w poszukiwaniu nowych złóż miedzi.

-Badanie nowych złóż miedzi na terenie naszej gminy, to wydobycie idzie w naszym kierunku plus tereny inwestycyjne, to wszystko daje nam optymistyczne prognozy rozwoju gospodarczego w perspektywie najbliższych wielu lat. Myślę, że wkrótce gmina Kotla mocno zmieni swoje oblicze z typowo rolniczej, na już – w dużej mierze – przemysłową – żywi nadzieję wójt Łukasz Horbatowski.

Wśród sygnatariuszy listu intencyjnego o powołaniu Miedziowego Centrum Rozwoju Gospodarczego oprócz spółki KGHM i LSSE są PWSZ w Głogowie, Collegium Witelona (dawna PWSZ w Legnicy), Politechnika Wrocławska, Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG, Dolnośląski Klaster Lotniczy oraz samorządy: miasto Głogów, gmina wiejska Głogów, Jerzmanowa, Kotla.

 
nowe050
nowe072

Wybrane dla Ciebie

Tłumy na majówce w Kotli. Masa atrakcji, dla każdego coś miłego

Tłumy mieszkańców gminy Kotla i okolic bawiły się dzisiaj na terenach rekreacyjno – sportowych. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji, każdy znalazł coś dla siebie. Na deser zagrała gwiazda wieczoru – zespół Long&Junior. 

Gmina Kotla wciąż ma miejsca dla uchodźców

Gminy zagłębia miedziowego cały czas są przygotowane na przyjęcie kolejnych uchodźców z Ukrainy. Również w Gminie Kotla potrzebujący znaleźli bezpieczny kąt.

Gmina Kotla czeka na rozstrzygnięcia z funduszy rządowych

Do połowy marca gminy miały składać wnioski o wsparcie rządowe lokalnych inwestycji. Rozstrzygnięcia możemy się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni. Władze Gminy Kotla liczą, że zaproponowane inwestycje zyskają dofinansowanie.

Kobiety pomagają chorej Weronice Augulewicz

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli zorganizowano wyjątkowy koncert z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet. Koncert był również okazją do zbiórki pieniędzy dla chorej Weroniki Augulewicz, która zmaga się z siatkówczakiem.

W Głogówku będzie plaża i tereny rekreacyjne obok

W Głogówku niebawem ruszą prace przy rewitalizacji stawów. W ich okolicy powstanie doskonałe miejsce do odpoczynku dla mieszkańców.

Jechał przez Kotlę z nadmierną prędkością, wyprzedzał na pasach

2500 złotych mandatu i aż 18 punktów karnych – tyle zarobił pewien kierowca opla, którego zatrzymali policjanci z głogowskiej drogówki. Przy okazji może mówić o dużym szczęściu, bo tylko 1 km/h dzielił go od utraty prawa jazdy na trzy miesiące.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.