Strona główna » IV Regionalne Targi Pracy i Edukacji z dużym zainteresowaniem
W piątek zaplanowano centralne obchody Dnia Hutnika w spółce KGHM. Rano nastąpi powitanie zarządu przez orkiestrę hutniczą, po południu odbędą się uroczyste obchody w Głogowie
IV Regionalne Targi Pracy i Edukacji z dużym zainteresowaniem
IV Regionalne Targi Pracy i Edukacji zorganizowane w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie po raz kolejny przyciągnęły wielu młodych ludzi, którzy chcieli sprawdzić możliwości dalszej edukacji i kariery zawodowej. Do wyboru mieli stanowiska potencjalnych pracodawców, szkół średnich i uczelni wyższych.
Coraz więcej młodych ludzi interesuje się aktualną sytuacją na rynku pracy, dopytuje o warunki zatrudnienia lub możliwości dalszego kształcenia i rozwijania swoich kwalifikacji. Targi pracy i edukacji pozwalają im w jednym miejscu poznać zarówno oczekiwania pracodawców, jak i wymogi, które należy spełniać by móc aplikować na poszczególne stanowiska. Pracodawcy chętnie też opowiadają o dodatkowych atutach, które oferują swoim pracownikom.
– To kolejne targi pracy w tym roku, na których jesteśmy. Dzięki takim wydarzeniom mamy okazję poznać oczekiwania potencjalnych pracowników, którzy mogą starać się o zatrudnienia w naszych zakładach pracy, ale również prezentujemy nasze oferty pracy i płatnych praktyk studenckich, które są nowością w naszych zakładach pracy – powiedział nam Marek Wachnik, kierownik Wydziału budowania wizerunku KGHM Polska Miedź S.A. – Podejście każdego pokolenia do pracy jest zupełnie inne. My stale monitorujemy te trendy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodych osób oferując im chociażby płatne praktyki na każdym oddziale KGHM. Staramy się również o to, by nasza oferta była atrakcyjna dla młodych ludzi, dla których benefity pozapłacowe są też ważne.
Jednym z organizatorów targów był Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie. Dyrektorka, Wioletta Jagielska przekonuje, że targi są doskonałą okazją do poznania nie tylko ofert pracy, ale również potencjalnych pracowników.
– Mamy pracodawców, którzy mimo tego, że bezrobocie jest nieco wyższe niż w latach ubiegłych, bo przekroczyło 5 proc. w powiecie lubińskim, to pracodawcy nadal mają problem, aby dobrać kandydata do swojego stanowiska pracy. Na targach ta możliwość porozmawiania z osobami, wyłonienia tego kandydata, który mógłby aplikować, jest na pewno bardzo ważna dla nich – powiedziała nam. – Z drugiej strony mamy absolwentów szkół i uczelni wyższych oraz uczniów szkół podstawowych , którzy wybierają swoją drogę edukacyjną – zapewnia Wioletta Jagielska.
Targi odwiedzili również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lubinie.
– Rozmawiając z młodymi ludźmi, jako nauczyciel, często spotykam się z taką opinią, że studia ich nie interesują, a jeżeli w ogóle to studia zaoczne. Młodzi ludzie wolą podejmować pracę, zarabiać pieniądze, a nauka i dalsze kształcenie jest gdzieś przy okazji – powiedziała nam Jadwiga Musiał, przewodnicząca Rady Powiatu Lubińskiego. – To są nowe trendy, ale nie ma co ich od razu negatywnie oceniać. Czas pokaże czy to było dobre podejście.
Na targach swoje stoiska miało około 60 wystawców. W połowie byli to potencjalni pracodawcy, druga połowę stanowiły szkoły i uczelnie wyższe oraz ośrodki kształcenia.
We Wrocławiu ruszyła budowa nowoczesnej hali magazynowo-biurowej Lotniczego Dworca Towarowego Wrocław Sp. z o.o. Inwestycja o wartości 31 mln złotych umocni pozycję LDT Wrocław na krajowym podium rynku cargo.
W niedzielę widzimy się Ścinawie. Biegacze po raz kolejny zmierzą się z trasą Biegu Łabędziego. Przed nimi około 9 kilometrów ulicami miasta. A przed biegiem głównym wystartują też dzieciaki. Jeśli nie zdążyliście się zapisać na bieg, jutro jeszcze będzie szansa!
W Gminie Rudna rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja związana z rozbudową infrastruktury rowerowej. Podpisana została umowa na budowę pierwszego odcinka ścieżki rowerowej, która ma stać się początkiem większego projektu obejmującego docelowo całą gminę.
W sobotni wieczór piłkarze KGHM Zagłębia Lubin staną przed kolejnym wymagającym wyzwaniem. W ramach 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, bo oba zespoły wciąż mają o co walczyć w końcówce sezonu.
Mieszkańcy Lubina i powiatu Lubińskiego uczcili dzisiaj 81. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W zadumie i skupieniu wysłuchali programu artystycznego przygotowanego z tej okazji.
Wyjątkowy charakter mają tegoroczne obchody Dnia Hutnika w KGHM. Święto hutniczych tradycji połączono z inauguracją jubileuszu 65-lecia Polskiej Miedzi. Centralne uroczystości rozpoczęły się w piątek przed siedzibą główną KGHM w Lubinie, gdzie zarząd oraz dyrektorów hut powitała orkiestra hutnicza z Głogowa. Oprawę wydarzenia uświetnił również występ mażoretek.
W niedzielę widzimy się Ścinawie. Biegacze po raz kolejny zmierzą się z trasą Biegu Łabędziego. Przed nimi około 9 kilometrów ulicami miasta. A przed biegiem głównym wystartują też dzieciaki. Jeśli nie zdążyliście się zapisać na bieg, jutro jeszcze będzie szansa!
Osoby, które widzicie na zdjęciach mogą mieć związek z oszustwem internetowym. Poszukują ich policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
W Gminie Rudna rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja związana z rozbudową infrastruktury rowerowej. Podpisana została umowa na budowę pierwszego odcinka ścieżki rowerowej, która ma stać się początkiem większego projektu obejmującego docelowo całą gminę.