×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Jak Polkowice walczą z atakiem zimy. Norma wyrobiona ponad stan

W ciągu zaledwie dwóch dni służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w gminie Polkowice, przejechały ponad tysiąc kilometrów, zużyły ponad 100 ton soli i wysypały 70 ton piasku. To trzykrotnie więcej sił i środków, niż wykorzystano w całym grudniu i połowę tego, co wydano w styczniu.

Mocno wyświechtane powiedzenie: „zima znów zaskoczyła drogowców” sprawdziła się w większość większych miast i mniejszych miejscowości. Intensywne opady drobnego śniegu przy minusowej temperaturze sprawiły, że w poniedziałkowy poranek kierowcy przeżywali swego rodzaju drogowy armageddon. Służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg robiły co mogły, ale ich praca niewiele skutkowała, bo po kilkunastu minutach w miejscu, gdzie przejechał pług lub piaskarka znów pojawiła się gruba warstwa śniegu.

Od wczesnego rana do późnej nocy na drogach pracowały służby w gminie Polkowice.

– W ciągu tylko dwóch dni zużyto 120 ton mieszanki soli drogowej z piaskiem płukanym. Dla porównania w całym styczniu odśnieżarki przejechały nieco ponad 500 km, zużywając 133 tony mieszanki solno-piaskowej, a w grudniu odpowiednio 366 km i 91 ton mieszanki. Tylko w lutym nasz sprzęt wyjeździł już 1255 kilometrów – mówi Marzena Olejnik, dyrektor wydziału komunalnego w Urzędzie Gminy w Polkowicach.

Część sprzętu zadysponowano także na drogi w gminie Polkowice. 7 i 8 lutego trzy pługopiaskarki pokonały tam dystans prawie 250 km, nie wliczając w to kilometrów na dojazd do celu, czyli do dróg gminnych. W ciągu tylko tych dwóch dni zużyto 56 ton mieszanki piaskowo-solnej.

Zupełnie inna sytuacja wygląda w Lubinie. Większość ulic w mieście jest słabo udrożnionych. Przedstawiciele MPO tłumaczą, że na drogi i ulice w mieści rzucono cały sprzęt, ale okazał się niewystarczający.

 
plug4
plugi2
plugi3

Wybrane dla Ciebie

Zima powróciła z przytupem. Trudne warunki na drogach

Prognozy synoptyków sprawdziły się w stu procentach. W całym regionie zagłębia miedziowego od rana pada śnieg. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący do 60 km/h. Na drogach panują trudne warunki do jazdy, dlatego kierowcy – uważajcie na siebie!

Trudne warunki na drogach. Jest ślisko i niebezpiecznie

W całym regionie panują trudne warunki na drogach. Ciągłe opady śniegu spowodowały, że w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Uważajmy na siebie.

Polkowice gotowe na odparcie pierwszego ataku zimy

Czy pierwsze opady śniegu z deszczem zapowiadają rychłe nadejście zimy? Władze Polkowic już są przygotowane na taki scenariusz. Przy okazji przypominają zarządcom i administratorom budynków o obowiązku zimowego utrzymania posesji.

To była ciężka i długa zima

Służby drogowe w Polkowicach podsumowały tegoroczną „Akcję zima”. W ciągu całego okresu, pługopiaskarki pokonały prawie 7 tysięcy kilometrów – tylko w obrębie granic miasta. – To była trudna zima dla służb zajmujących się utrzymaniem dróg – przyznaje Marzena Olejnik z polkowickiego ratusza.

Paraliż na Hutniczej. Tir utknął w śniegu, policja wezwała pługi

Kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia na skrzyżowaniu Hutniczej z Al. Kaczyńskiego w Lubinie. Droga była całkowicie zasypana śniegiem. Dopiero policja wezwała służby drogowe, by odśnieżyły ten fragment jezdni. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, bo w mieście wciąż jeździ się ciężko.

Zima nie odpuszcza. Trudne warunki na drogach w całym regionie

W całym regionie panują trudne warunki do jazdy. Padający śnieg nie ułatwia życia kierowcom ani pieszym. Służby drogowe nie nadążają z odgarnianiem grubej warstwy śniegu. Na drogach doszło już do wielu kolizji i stłuczek. Kierowcy pojazdów ciężarowych mają problemy z podjazdem. Policjanci apelują o ostrożność i zachowanie rozwagi.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.