×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Jak skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym?

W siedzibie polkowickiego magistratu zorganizowano dwie konferencje poświęcone zagadnieniom klimatycznym i dbałości o ochronę naturalnego środowiska. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz urzędnicy odpowiedzialni za pozyskiwanie funduszy europejskich na cele klimatyczne.

Konferencję otworzył burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

-Oczywistością jest, że powinniśmy wdrażać rozwiązania, które będą przyczyniać się do tego, aby zmiany klimatyczne dotykały miasta w jak najmniejszym stopniu. Stąd nasza decyzja o przystąpieniu do projektu związanego z rozbudową infrastruktury zielono – niebieskiej. To bardzo ważny projekt z punktu widzenia inwestycyjnego, ale także z punktu widzenia dialogu społecznego i budowania świadomości ekologicznej i wiedzy na temat tych zmian klimatu, z którymi mamy do czynienia – zauważył burmistrz Polkowic.

Gospodarz gminy zaznaczył, że chce tworzyć miasto przyjazne, które jest komfortowe do życia i spędzania czasu w otoczeniu infrastruktury zielono – niebieskiej.

-Poprzez rewitalizację parków, poprzez nowe nasadzenia, budowanie infrastruktury do zbierania choćby wód deszczowych. Dziękuję wszystkim uczestnikom tego projektu i partnerom za doskonałą pracę oraz pracownikom naszego urzędu za przygotowanie i wdrażanie całego projektu – dodał burmistrz Łukasz Puźniecki.

W sali konferencyjnej polkowickiego urzędu zorganizowano konferencję tematyczną pod hasłem: „Polkowice – miasto z klimatem dzięki wsparciu funduszy EOG” oraz drugą – „Young dialogue and change maker – budujemy dialog wokół wyzwań klimatycznych”.

-Mieliśmy okazję zobaczyć Polkowice, bo jesteśmy tutaj ze swoimi projektami od 2018 roku i miasto to, rzeczywiście się wyróżnia na tle innych w kraju. Ilość terenów zielonych, inicjatyw podejmowanych zarówno przez Urząd Gminy, jak i Centrum Kultury, szkoły, przedszkola sprawiają, że to miasto jest inne. Ogrody deszczowe to jest coś, o czym zaczyna się dopiero mówić w Polsce, a tutaj już istnieją. Każda przestrzeń w tej chwili powinna być wykorzystywana, aby wzmacniać bioróżnorodność, żeby skutecznie reagować na zmiany klimatyczne – to są najważniejsze działania lokalnych samorządów – powiedziała z kolei Agata Juzyk, dyrektor programowa Fundacji Form Inicjatyw Społecznych.

Sporo miejsca podczas konferencji poświęcono funduszom norweskim, dzięki którym gmina Polkowice skutecznie może walczyć ze zmianami klimatycznymi. Na realizację projektu pod hasłem: „Zielono – niebieska infrastruktura” gmina pozyskała ponad 5,5 mln zł.

 
nowe001
nowe002
nowe003
nowe004
nowe005
nowe006
nowe007
nowe008
nowe009
nowe010
nowe011

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]