×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

Jak wspierać rozwój małych ojczyzn? Konferencja samorządowców

Samorządowcy regionu zagłębia miedziowego biorą udział w konferencji ph: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn”. Spotkanie odbywa się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a organizatorem jest Związek Pracodawców Polska Miedź. 

Dzisiejsza konferencja podzielona jest na dwie sesje. W pierwszym bloku, przedstawiciel departamentu gospodarki Urzędu Marszałkowskiego, Łukasz Kasprzak, poinformował o kolejnej puli środków unijnych dla samorządów na lata 2021-2027. Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Łukasz Kasztelowicz, zaprezentował inwestycje środowiskowe, natomiast Ewa Nowak-Iskra – dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego omówiła bankowe wsparcie dla samorządów.

W drugim bloku zaplanowane jest wystąpienie wojewody dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego, który omówi formy wsparcia przez administrację rządową. Będzie mowa także o ochronie dóbr kultury i wyzwaniami związanymi z nowymi regulacjami wodnoprawnymi dotyczącymi inwestycji.

-Niezwykle cieszy nas fakt, że udział w poniedziałkowej konferencji potwierdzili starości, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele niemalże wszystkich samorządów z obszaru byłego województwa legnickiego. Efektywność wykorzystania dostępnych środków, metod i narzędzi dla zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego (JST) wpływa na ich kondycję, a co za tym idzie dynamikę rozwoju naszego regionu. Wierzymy, że dzięki Państwa udziałowi w naszej konferencji, wymianie wiedzy i doświadczeń podczas licznych paneli i rozmów, wspólnie znajdziemy odpowiedź na to jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn przy pomocy Państwa i instytucji, których przedstawiciele zostali zaproszeni do wzięcia udziału w naszej konferencji – powiedział Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Wśród uczestników dzisiejszego spotkania są m.in. senator Krzysztof Mróz, poseł Wojciech Zubowski, wicemarszałek Tymoteusz Myrda oraz liczna grupa samorządowców z powiatu legnickiego, lubińskiego, głogowskiego, gminy Lubin, gminy Polkowice. Są wójtowie Kotli, Żukowic, gminy wiejskiej Głogów, Jerzmanowej, Rui, Grębocic, Gaworzyc, Radwanic, Chocianowa, Rudnej, Miłkowic czy Krotoszyc oraz burmistrzowie Prochowic i Przemkowa.

Związek Pracodawców Polska Miedź od ponad 25 lat pracuje na rzecz rozwoju, ochrony praw i reprezentowania interesów gospodarczych, ekonomicznych i społecznych przedsiębiorców. Związek zrzesza blisko 120 pracodawców z Dolnego Śląska, zatrudniających ponad 36 000 pracowników. Członkami Związku są oddziały i spółki KGHM Polska Miedź S.A oraz podmioty z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także samorządy lokalne i ich jednostki organizacyjne. ZPPM jest członkiem Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Związek kładzie szczególny nacisk na działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej i współpracę z samorządami. Odbywa się to m.in. poprzez organizację spotkań tematycznych dotyczących społecznych celów przemysłu, zrównoważonego rozwoju regionu, gospodarki odpadami, odnawialnych źródeł energii (w tym technologii wodorowych), a także poprzez promocję dialogu społecznego jako formy pozyskiwania poparcia samorządów i społeczności lokalnych dla działalności inwestycyjnej.

 

Wybrane dla Ciebie

Gospodarka obiegu zamkniętego panaceum na kryzys?

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy zadajemy sobie pytania: jak wyeliminować marnotrawstwo i zmaksymalizować wykorzystanie surowców i energii? Jak dać drugie życie rzeczom, zamiast produkować odpady? O tym mowa będzie podczas konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Racławicach. Można uczestniczyć w niej także online.

Związek Pracodawców podsumował V edycję programu mentoringowego

Związek Pracodawców Polska Miedź podsumował jubileuszową, piątą edycję programu mentoringowego i jednocześnie rozpoczął szóstą edycję. Uczestnicy spotkania wysłuchali też inspirującego wykładu dr Agnieszki Taurogińskiej – Stich pt. „Świat wartości lidera w praktyce – sprawdzianem wielkości przywództwa w organizacji”. 

Konferencja samorządowców zagłębia miedziowego – podsumowanie

O aktualnej sytuacji samorządów, najtrudniejszych wyzwaniach, już dostępnych i planowanych instrumentach wsparcia inwestycji i rozwoju regionu, rozmawiano podczas dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Filozofia Kaizen w przedsiębiorstwie, czyli jak doskonalić zarządzanie

Czym jest filozofia Kaizen, jak najlepiej wdrożyć jej zasady w funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa, co mówią właściciele firm, którzy odważyli się wdrożyć nowe procedury w zarządzaniu organizacją i zasobem ludzkim.

Uroczysta gala Związku Pracodawców Polska Miedź. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Lokalni samorządowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych, mentorzy i mistrzowie dialogu społecznego, specjaliści od CSR i kreowania wizerunku – wszyscy spotkali się dziś na uroczystej gali Związku Pracodawców Polska Miedź, by podsumować doroczną współpracę i działania. Kulminacyjnym momentem było wręczenie statuetek Asa Związku Pracodawców Polska Miedź.

Na sygnale

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.