×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Japoński koncern jest z „Polkowicką Szprychą” od początku

Działająca w polkowickiej podstrefie ekonomicznej, firma Sanden Manufacturing Poland, po raz kolejny wsparła gminny projekt „Polkowickiej Szprychy”. Przedłużenie współpracy gminy z japońskim koncernem potwierdzono dzisiaj podpisaniem stosownej umowy.

„Polkowicka Szprycha” działa w mieście już od pięciu lat i od początku swojego funkcjonowania, cały projekt finansowo wspiera japońska firma Sanden. Nie inaczej mogło być także w tym roku.

-Dane, które pokazują, jak ten projekt wpisał się w życie miasta i w przemieszczanie się mieszkańców gminy Polkowice, są bardzo ciekawe. Ponad 60 tysięcy kilometrów przejechanych tylko w tamtym roku o czymś świadczy. Mi rower jest bardzo bliski, o czym mieszkańcy wiedzą, bo często mogą mnie spotkać właśnie na rowerze. Jest to na pewno dobry sport, ale i doskonały sposób przemieszczania się po naszym mieście – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Dzisiaj w polkowickim ratuszu, burmistrz parafował umowę o współpracy w tym zakresie z przedstawicielem Sanden Manufacturing Poland.

-Wspieramy zrównoważony rozwój miasta oraz wszelkie inicjatywy, które pozwolą na przeniesienie ciężaru ruchu ulicznego w bezpieczne formy dla mieszkańców, ale również dla środowiska – mówi Marek Korzeniowski, prezes zarządu Sanden Manufacturing Poland w Polkowicach. – Nasz zakład obchodzi w przyszłym roku 20-lecie istnienia w Polkowicach. Od początku uczestniczymy w różnych aktywnościach w gminie Polkowice i chciałem potwierdzić, że nadal będziemy uczestniczyć we wszystkich inicjatywach po to, aby lokalna społeczność mogła korzystać z tego, że jesteśmy na strefie.

Inauguracja tegorocznej „Szprychy” miała miejsce 1 maja. Mieszkańcy mogą korzystać w tym roku z 70 jednośladów znajdujących się na 26 stacjach rozstawionych na terenie całego miasta. Od 2019r. w systemie roweru miejskiego zarejestrowało się blisko 4500 użytkowników. W ubiegłym roku, polkowickie rowery wypożyczono blisko 44 tysiące razy, a ich użytkownicy przejechali łącznie blisko 64 tysiące kilometrów.

Edyta Drzymała

MATERIAŁ PARTNERSKI

 
DSC_0255
DSC_0280
DSC_0290
DSC_0333
DSC_0335

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.