×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Jeden z najbardziej poszukiwanych kierunków wśród młodych osób

Przypominamy o trwającej wciąż rekrutacji na 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia, które zostaną uruchomione w Uczelni Jana Wyżykowskiego już z początkiem nowego roku akademickiego. Uczelnia startuje z najbardziej poszukiwaną specjalnością – psychologia dziecka i rodziny.

Według dostępnych danych, zawód psychologa to jeden z tzw. zawodów przyszłości, zapewniający dobre perspektywy na rynku pracy, rozwija się w szybkim tempie, a specjaliści są cenieni i dobrze opłacani. Jednak psychologów jest wciąż za mało na rynku pracy.

-Dużą satysfakcję nam to przyniosło, gdy otrzymaliśmy decyzję, która umożliwiła nam uruchomienie tego kierunku na naszej uczelni. Wszyscy obserwujemy naszą rzeczywistości i wiemy, że zapotrzebowanie na psychologów jest ogromne i w tej sferze są duże niedobory kadrowe Wsłuchiwaliśmy się także w sygnały, które do nas docierały z różnych środowisk naukowych czy samorządowych Oczywiście, pytaliśmy też naszych studentów, na jakie kierunki jest zapotrzebowanie i tutaj odpowiedź była jednoznaczna. Stąd właśnie pomysł o uruchomieniu kierunku psychologia dziecka i rodziny. Jest to bardzo słuszny kierunek, jeśli chodzi o przyszłość i rozwój Uczelni Jana Wyżykowskiego, uczelni zagłębia miedziowego – mówi nam dr Miłosz Czopek, prorektor ds. dydaktyki, prof. UJW w Polkowicach.

Statystyki pokazują, że w Polsce potrzeba o jedną trzecią więcej psychologów i psycholożek. Podczas zajęć z psychologii studenci polkowickiej uczelni będą poznawać motywy ludzkiego zachowania, dowiedzą się, w jaki sposób człowiek gromadzi doświadczenie, co dzieje się z jego emocjami, jak można wspierać innych w rozwoju zarówno osobistym jak i zawodowym. Zdobędą wiedzę na temat różnych etapów rozwojowych dziecka, zarówno fizycznego, jak i psychospołecznego, od okresu prenatalnego aż do dorosłości. Poznają metody diagnozy i oceny trudności emocjonalnych, behawioralnych czy rozwojowych u dzieci.

-Naszym głównym prowadzącym i osobą, która firmuje ten kierunek jest prof. Stanisław Witkowski, jeden z najbardziej znanych psychologów w Polsce. Zdecydowaliśmy się zorganizować te studia po raz pierwszy także w formie hybrydowej, co oznacza, że zajęcia, które nie kształtują samych umiejętności, tylko zajęcia z zakresu teoretycznego, będą oferowane w formie wykładów on-line. Startujemy w październiku, zapraszamy do rekrutacji, liczba miejsc jest ograniczona – dodaje dr Miłosz Czopek.

Studenci nauczą się także, jak efektywnie komunikować się z rodzicami, opiekunami i innymi instytucjami, takimi jak szkoły czy placówki opieki, aby wspólnie zapewnić najlepsze wsparcie dzieciom.

-Samym warunkiem uzyskania pozytywnej decyzji na uruchomienie kierunku jest to, że musieliśmy wskazać placówki, w których nasi studenci będą mogli odbyć praktyki. To szereg różnych placówek, z którymi będziemy współpracować – kontynuuje dr Czopek.

Absolwenci psychologii znajdują zatrudnienie w takich obszarach jak zdrowie, edukacja, biznes, medycyna, doradztwo zawodowe, marketing czy badania społeczne. Mogą także pracować jako psycholodzy dziecięcy, specjaliści ds. rozwoju dziecka, doradcy rodzinni, czy eksperci ds. wychowania w różnych instytucjach, takich jak szkoły, ośrodki pomocy społecznej, poradnie psychologiczne, a także w organizacjach zajmujących się promocją zdrowia psychicznego dzieci i rodzin.

Rekrutacja na kierunek Psychologia rozpoczęła się 26 lipca br. Pierwszy etap to wypełnienie formularza rekrutacyjnego w internecie, a następnie dostarczenie wymaganych dokumentów do Biura Rekrutacji w Polkowicach (ul. Skalników 6b, pok. A202). UJW nie pobiera opłaty wpisowego. Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie www.ujw.pl.

 
nowe025
nowe020
nowe006
nowe024

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.