×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Jedzie się jak po maśle. Nowa droga z Grębocic do Kwielic otwarta!

Gmina Grębocice może pochwalić się kolejną nową inwestycją. To nowa droga wraz ze ścieżką rowerową łącząca Grębocice z Kwielicami. Mimo, iż odcinek liczy sobie tylko, a może aż 4 kilometry, jest ważnym i kluczowym ciągiem komunikacyjnym, zwłaszcza dla pracowników KGHM, którzy podążają tamtędy do pracy do szybu kopalni ZG Rudna.

Jakość drogi i ścieżki rowerowej sprawdzali osobiście wójt gminy, Roman Jabłoński i minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Obaj panowie wraz z kilkudziesięcioma innymi mieszkańcami gminy i zaproszonym gośćmi pokonali 4-kilometrowy odcinek na rowerach.

– Ta droga wpisuje się w system tras dojazdowych do szybu GG-1, który w ciągu kilku lat zostanie oddany do użytku. Górnicy tędy będą jeździli do pracy. Tą drogą będą też dowożone materiały. Trasa zabezpiecza wspólnie z pozostałymi drogami naszych mieszkańców w Grębocicach i Kwielicach. Nie będą tego tak mocno odczuwać, że ta kopalnia funkcjonuje i jest większe natężenie ruchu – mówił wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński.

Minister Krzysztof Kubów był pod wrażeniem tempa przeprowadzonej inwestycji.

-Pamiętam, gdy niespełna rok temu tutaj byliśmy z panem wójtem i opowiadaliśmy o tej inwestycji. A dzisiaj, proszę bardzo – udostępniamy ją mieszkańcom. Gratuluję panu wójtowi a mieszkańcom gminy Grębocice życzę miłej i bezpiecznej jazdy tym odcinkiem – powiedział minister Kubów.

Inwestycja pochłonęła blisko 16 mln zł, z czego nieco ponad 10 milionów pochodziło z rządowego programu Polski Ład.

– Myśleliśmy o tej drodze już od 10 lat. Jest potrzebna z kilku względów. Po pierwsze ma odciążyć ruch przez Grębocice i zlikwidować utrudnienia na ul. Długiej. Dotąd samochody jeździły tamtędy w kierunku Kwielic, a mamy już obwodnicę pozwalającą na ominięcie tej miejscowości– tłumaczył wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński.

Na terenie gminy Grębocice wybudowanych zostało już 17 kilometrów ścieżek rowerowych. Dzisiaj na terenie gminy odbywa się jubileuszowy, XX Rodzinny Rajd Rowerowy.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.