×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Jedzie się jak po maśle. Nowa droga z Grębocic do Kwielic otwarta!

Gmina Grębocice może pochwalić się kolejną nową inwestycją. To nowa droga wraz ze ścieżką rowerową łącząca Grębocice z Kwielicami. Mimo, iż odcinek liczy sobie tylko, a może aż 4 kilometry, jest ważnym i kluczowym ciągiem komunikacyjnym, zwłaszcza dla pracowników KGHM, którzy podążają tamtędy do pracy do szybu kopalni ZG Rudna.

Jakość drogi i ścieżki rowerowej sprawdzali osobiście wójt gminy, Roman Jabłoński i minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Obaj panowie wraz z kilkudziesięcioma innymi mieszkańcami gminy i zaproszonym gośćmi pokonali 4-kilometrowy odcinek na rowerach.

– Ta droga wpisuje się w system tras dojazdowych do szybu GG-1, który w ciągu kilku lat zostanie oddany do użytku. Górnicy tędy będą jeździli do pracy. Tą drogą będą też dowożone materiały. Trasa zabezpiecza wspólnie z pozostałymi drogami naszych mieszkańców w Grębocicach i Kwielicach. Nie będą tego tak mocno odczuwać, że ta kopalnia funkcjonuje i jest większe natężenie ruchu – mówił wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński.

Minister Krzysztof Kubów był pod wrażeniem tempa przeprowadzonej inwestycji.

-Pamiętam, gdy niespełna rok temu tutaj byliśmy z panem wójtem i opowiadaliśmy o tej inwestycji. A dzisiaj, proszę bardzo – udostępniamy ją mieszkańcom. Gratuluję panu wójtowi a mieszkańcom gminy Grębocice życzę miłej i bezpiecznej jazdy tym odcinkiem – powiedział minister Kubów.

Inwestycja pochłonęła blisko 16 mln zł, z czego nieco ponad 10 milionów pochodziło z rządowego programu Polski Ład.

– Myśleliśmy o tej drodze już od 10 lat. Jest potrzebna z kilku względów. Po pierwsze ma odciążyć ruch przez Grębocice i zlikwidować utrudnienia na ul. Długiej. Dotąd samochody jeździły tamtędy w kierunku Kwielic, a mamy już obwodnicę pozwalającą na ominięcie tej miejscowości– tłumaczył wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński.

Na terenie gminy Grębocice wybudowanych zostało już 17 kilometrów ścieżek rowerowych. Dzisiaj na terenie gminy odbywa się jubileuszowy, XX Rodzinny Rajd Rowerowy.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.