×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Jest wsparcie finansowe dla placówek w Gminie Gaworzyce

Dokładnie 84 tysiące złotych – tyle przyznała fundacja KGHM Polska Miedź wnioskodawcom z terenu Gminy Gaworzyce. Pieniądze trafią do przedszkola, parafii i klubu sportowego.

Placówki z terenu Gminy Gaworzyce wnioskowały o wsparcie planowanych inicjatyw. Pieniądze trafią do Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka”, Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” w Gaworzycach.

Przedszkole Stokrotka otrzyma z Fundacji KGHM Polsk Miedź 20 tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczone zostaną na zakup sprzętu specjalistycznego do rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami. Za wspomnianą kwotę przedszkole kupi między innymi sprzęt, który znacznie poprawi sprawność fizyczną podopiecznych placówki.

19 tysięcy złotych trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” w Gaworzycach. Klub planuje ruszyć z projektem pod „Żyjmy zdrowo na sportowo – zapoznanie z dyscypliną badmintona i organizacja turniejów”. Miłośnicy badmintona z Gminy Gaworzyce już mogą szykować rakiety i lotki.

Najwyższa dotacja zostanie przekazana Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela. 45 tysięcy złotych pozwoli nadal prowadzić prace renowacyjne i konserwatorskie manierystycznej ambony autorstwa Mistrza CM pochodzącej z kościoła parafialnego. Za te pieniądze przeprowadzony zostanie II z zaplanowanych etapów renowacji zabytku z 1625 roku. Jak informują przedstawiciele parafii – by zakończyć całość zadania zostały do wykonania kosz, balustrada oraz bramka ambony.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.