×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Jeszcze chwila i będziecie mogli zwiedzać Gminę Gaworzyce na rowerach!

Gmina Gaworzyce jest na etapie odbioru wyczekiwanej inwestycji. Chodzi o dwie ścieżki rowerowe oraz miejsca do obsługi rowerzystów. Warto też dodać, że na te inwestycje gmina pozyskała 1 milion 440 tysięcy złotych z Rządowego Programu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

 

Pierwsza z dwóch wybudowanych ścieżek prowadzi z Koźlic w stronę Dzikowa, a dalej przez wieś, mijając tory kolejowe w kierunku Mieszkowa (droga za torem motocrossowym). Droga na ten moment kończy się na wysokości lasu, ale wójt gminy już zapowiada, że w niedalekiej przyszłości ścieżka zostanie doprowadzona do samego Mieszkowa – dodatkowe 1700 metrów trasy.

Na tej ścieżce znajdują się trzy MOR-y (dwa między Koźlicami a Dzikowem i jeden za Dzikowem). Stanowiska te są ulokowane w wyjątkowych miejscach – wśród lasów i łąk gdzie można tam chwilę odpocząć i delektować się pięknem otaczającej przyrody. Na tzw. MOR-y składają się zadaszone wiaty, stojaki rowerowe, miejsca na drobne odpady i ławostoły, przy których można odpocząć lub przekąsić coś małego na łonie natury.

Druga ścieżka rozpoczyna się w Dalkowie i prowadzi ku Górze Świętej Anny, w kierunku gminy Żukowice. Droga ta była do tej pory nieprzejezdna, a przynajmniej bardzo trudna do pokonania nawet przez rowerzystów. Teraz to się zmieniło. Trasa prowadzi rowerzystów za wioskę granicą między lasem i polami. Otaczające was krajobrazy zachwycać będą o każdej porze roku.

W ramach inwestycji w Dalkowie stworzono kolejne miejsce obsługi rowerzystów. Odpoczywając po trasie możecie spacerować po okolicy, zostawić bezpiecznie rower i odkrywać uroki Dalkowa. Tuż obok znajduje się przecież zabytkowy park, który już w maju rozkwitnie. Znajdziecie tu niezwykłe okazy różaneczników i azalii, a także otwarte w ubiegłym roku Centrum Hortiterapii – Ogrody Zmysłów.

Wykonawcą zadania jest firma MARCO Marek Bereś z Miłakowa. Zadanie dofinansowano ze środków Rządowego Programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 mln 440 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.