×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Katorga na biegu KotlActiv Forest Run! Zobaczcie zdjęcia!

Tak jak zapowiadaliśmy – była woda, dużo błota, ciężary do przeniesienia i kilometry do pokonania. Nie zabrakło opon, lin, na które trzeba było się wspiąć i pionowej ściany, która zweryfikowała kondycję wielu zawodników i zawodniczek.

Ponad 200 osób pobiegło dzisiaj w 4. Biegu Katorżniczym KotlActiv Forest Run. Na odważnych czekały nowe trasy i nowe przeszkody, a te dały w kość niemal wszystkim. Po przebiegnięciu swojego dystansu każdy wbiegał na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kotli, a tam czekały na niego… a jakże – kolejne przeszkody!

Zadowolenia z organizacji i frekwencji na biegu, która i tak została mocno ograniczona ze względu na pandemię koronawirusa, nie krył Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla.

– Świetnie się wszyscy bawimy – powiedział wójt. – To właśnie o zabawę tu chodzi, ale również o sprawdzenie swoich możliwości. W tym roku zmieniliśmy trochę trasę, są nowe przeszkody . I ze względu na to, że dużo padało, trasa jest o wiele bardziej zarośnięta. Zawodnicy musieli pokonać rowy, tunele z trzciny. Nie chcieliśmy zbyt mocno naruszać naszej przyrody, ale wytyczyliśmy trasy tak żeby z jednej strony zawodnicy dali sobie w kość, a z drugiej mogli podziwiać piękno przyrody.

Łukasz Horbatowski przyznał, że mimo ciężkiego biegu chętnych nie brakuje.

– W tym roku zaczęliśmy od limitu 200 osób, potem zwiększyliśmy do 250 osób. Tu wszyscy biegną żeby się sprawdzić. Te przeszkody, rowy, stawy przez które trzeba przepłynąć, glinianki, w których można zgubić buty, bo to już się zdarzało, sprawia, że mamy wielu chętnych. Od lat organizujemy ten bieg przy współpracy Nadleśnictwa Głogów i z wieloma partnerami i sponsorami, dla nas to też frajda, nawet taka sama jak dla biegnących – dodaje wójt.

O bezpieczeństwo na trasie dbało dzisiaj 60 strażaków, którzy pilnowali zawodników na wszystkich przeszkodach, byli również płetwonurkowie, którzy pilnowali płynących zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji fotograficznej z imprezy.

 

Wybrane dla Ciebie

KotlActiv Forest Run w pełnym słońcu. Było ciężko!

Nawet pogoda nie ułatwiała dzisiaj pokonania rasy 5. Katorżniczego Biegu KotlActiv Forest Run. Nie zabrakło jednak chętnych, którzy zdecydowali się zmierzyć z niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów.

Śmiałkowie powalczą o podium. To będzie katorga!

Nowe przeszkody, dużo błota, zarośnięte stawy do przepłynięcia, 14 kilometrów trasy przygotowanej tak by zdecydowanie utrudnić, a nie ułatwić bieg – już w najbliższą niedzielę zapraszamy na 4. Bieg Katorżniczy „KotlActive Forest Run” 2021. Impreza organizowana przez Gminę Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli przy wsparciu Nadleśnictwa Głogów co roku zyskuje coraz większe […]

Znajdą się śmiałkowie? Ruszyły zapisy na KotlaActiv Forest Run

Piękne leśne tereny, specjalnie przygotowane dla biegaczy przeszkody, zdrowa rywalizacja i doskonała zabawa na sportowo – ruszyły zapisy n KotlaActiv Forest Run 2021. 

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.