×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Klub Seniora przy PCUZ świętował siódme urodziny. Było jak w Japonii

Panie z Klubu Seniora działającego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych świętowały siódme urodziny działalności. Uroczystości odbyły się w klimacie japońskim, a wszystko dzięki jednej z pań, która zachwycona jest Krajem Kwitnącej Wiśni.

Pani Kazimiera Janiak, bo o niej mowa, przeszła samą siebie. Przygotowując obchody zadbała o każdy szczegół. Własnoręcznie wykonała większość elementów i atrybutów charakterystycznych dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Były więc malowane jedwabne kimona, chusty i parasole. Przygotowano nawet przekąski z Dalekiego Wschodu i nieodzowne bambusowe pałeczki. Nasi seniorzy w towarzystwie władz miejskich świętowali siódmą rocznicę powstania ich klubu w japońskim klimacie.

– Po raz pierwszy Japończyków spotkałam w jednym z klubów karate w Legnicy. To byli nauczyciele akademiccy, którzy w Polsce uczyli japońskiego. Wtedy też zobaczyłam z bliska jak wyglądają prawdziwe kimona. Postanowiłam, że muszę się tym zająć – wspomina z uśmiechem pani Kazimiera.

Świętowanie obchodów upłynęło w sympatycznej atmosferze wspomnień i długich rozmów. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań.

– Jubileusz w stylu japońskim to właśnie wynik takiej aktywności jednej z uczestniczek, pani Kazimiery, która oprócz talentu włożyła w te prace mnóstwo czasu i wysiłku, czym ujęła cały nasz zespół – zdradza Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Seniorzy nazywają klub swoim drugim domem. Co roku przybywa osób, które dołączają do grupy. Dominują panie, ale od tej formy spędzania czasu nie stronią także panowie.

– Polkowicka grupa seniorów jest szczególna, dlatego robimy wszystko, żeby dbać o nią w sposób szczególny. Cieszę się, że jesteśmy dziś na siódmych urodzinach Klubu Seniora w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Jest to miejsce, w którym codziennie seniorzy mogą się spotykać, mogą tworzyć jedną, wielką rodzinę. Ale to nie miejsce decyduje o tym szczególnym charakterze klubu, ale właśnie sami seniorzy – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Z programu zdrowotnego „Senior” burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego mogą korzystać osoby, które ukończyły 60. rok życia i są mieszkańcami gminy Polkowice.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
senior2
senior1

Wybrane dla Ciebie

Uroczysta akademia z okazji 40-lecia PGM. Moc życzeń i gratulacji

Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach świętuje 40-lecie swojego istnienia. Podczas uroczystego spotkania przy obiedzie, kierownictwo zakładu uhonorowało byłych i obecnych pracowników. Były podziękowania i szczere gratulacje.

Rekordowy nabór do szkół powiatu polkowickiego. Wszyscy będą przyjęci

W tym roku rekrutacja do dwóch szkół ponadpodstawowych obsługiwanych przez powiat polkowicki jest rekordowa. Powodem jest spora liczba uczniów, którzy opuścili szkoły podstawowe. Przypomnijmy, że dotyczy to absolwentów półtora rocznika. Czy zatem dla wszystkich wystarczy miejsc w placówkach?

Park Bracki po liftingu. Uroczyste otwarcie, masa atrakcji

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Polkowic na uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Parku Brackiego. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji i niespodzianek. Impreza rozpocznie się o 17. i potrwa do późnych godzin wieczornych.

Letni chillout w Parku Brackim. Mnóstwo atrakcji i niespodzianek

Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia, na mieszkańców Polkowic czeka wiele niespodzianek i atrakcji. Wszystko z okazji oddania do użytku zrewitalizowanego Parku Brackiego przy ulicy Dąbrowskiego. Początek imprezy o godzinie 17.

Nowe rondo zwiększy poziom bezpieczeństwa, usprawni ruch

Poznaliśmy projekt nowego ronda, które powstanie u zbiegu Alei Jana Pawła II, Alei Józefa Piłsudskiego i ulicy Kardynała Bolesława Kominka. Inwestycja pochłonie około 3,8 mln zł i ma być gotowa w połowie przyszłego roku. Przebudowa tego skrzyżowania w rondo, znacznie usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo w tej części miasta. 

Aquapark na wakacje za 5 złotych dla polkowiczan

Jeśli pogoda za oknem nie dopisuje, jak dziś, zawsze można skorzystać z uroków krytej pływalni. W polkowickim Aquaparku z okazji wakacji, mieszkańcy gminy mogą zapłacić jedynie 5 zł za półtorej godziny pobytu.