×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Klucze do nowych mieszkań w odrestaurowanym pałacu w Nieszczycach

Władze gminy Rudna oddały do użytku mieszkania komunalne w odrestaurowanym pałacu w Nieszczycach. To dziewięć lokali o powierzchni od 30 do 79 metrów kwadratowych. Podczas uroczystego przekazania kluczy, wójt Adrian Wołkowski życzył mieszkańcom wielu szczęśliwych chwil w nowych domach.

Nowi lokatorzy mają do swojej dyspozycji gotowe łazienki z kabinami prysznicowymi i sanitariatami. W każdym mieszkaniu zamontowano nowe okna, instalacje i położono nowe podłogi.

– Mieszkania są jasne i czyste. Wcześniej było tutaj zupełnie inaczej, teraz jest pięknie. Powoli będziemy tutaj się urządzać, a na wiosnę na pewno zrobimy wspólnego sąsiedzkiego grilla – mówili zgodnie lokatorzy.

Podczas uroczystego przekazania kluczy do nowych mieszkań wójt gminy życzył mieszkańcom wszystkiego dobrego.

-Aby to był prawdziwy dom pełen rodzinnego ciepła i miłości. W naszej gminie chcemy adaptować więcej mieszkań, aby mogły służyć osobom, które naprawdę potrzebują lokum, a ich sytuacja uniemożliwia starania o własne miejsce do życia. Gminny zasób mieszkaniowy powinien być racjonalnie wykorzystywany na cele związane z udzielaniem pomocy mieszkaniowej tym, którzy tego rzeczywiście potrzebują – mówił wójt Adrian Wołkowski.

Adaptacja pałacu na mieszkania pochłonęła 3,4 mln zł. Na ten cel gmina pozyskała dotację w wysokości 75 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obecnie prowadzone są już prace adaptacyjne na mieszkania przy ulicy Leśnej w Rudnej.

-Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez gminę z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, powstaną tam dwa mieszkania socjalne i jedno chronione. Równolegle do robót w Rudnej prowadzona jest inwestycja w Brodowie. Na kwiecień przyszłego roku planowane jest tam oddanie do użytku pięciu mieszkań – uzupełnia na koniec gospodarz gminy Rudna.

 

 
mieszkania1.
mieszkania2
mieszkania3
mieszkania4

Wybrane dla Ciebie

Kierowca seata ratował się ucieczką do rowu, by nie pójść na czołówkę

Sporo szczęścia miał kierowca seata, który uciekał przed czołowym zderzeniem z innym pojazdem. Pojazd wpadł do rowu i poważnie został uszkodzony. 24-latek nie odniósł obrażeń, a kierowca volkswagena, który zmusił go do niebezpiecznego manewru, został ukarany surowym mandatem. 

Z przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu

Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ale zarzutów wobec niego jest cała masa. To zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego i napaść na policjantów. 23-latek usłyszał łącznie 17 zarzutów, za które sąd go teraz skrupulatnie rozliczy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek na drodze Nieszczyce – Chobienia

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po godzinie 13. na drodze między Nieszczycami a Chobienią w gminie Rudna. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Niestety jedna osoba zginęła na miejscu. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana.

Zabytkowy pałac gotowy będzie z końcem roku

O kilka miesięcy wydłuży się ostateczny termin oddania do użytku modernizowanego zabytkowego pałacu w Suchej Górnej. Po zmianie decyzji o przeznaczeniu jednego z pomieszczeń z funkcji przedszkolnej na salę małego strażaka, konieczne są nowe uzgodnienia i szczegółowa dokumentacja, którą musi zatwierdzić konserwator zabytków.

Poważny wypadek w pobliżu Nieszczyc. Jedna osoba poszkodowana

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj przed południem na drodze Rudna – Góra. Na wysokości Nieszczyc zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba została ranna, trafiła do lubińskiego szpitala. Na miejscu pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy będą ustalać szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Są pieniądze na remont pałacu

Gmina Rudna otrzymała dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł częściowy remont pałacu w Nieszczycach.