×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Kodowanie i robotyka w legnickim przedszkolu

Legnickie przedszkole miejskie nr 4 sięga do technologii XXI wieku, by kształcić maluchy i rozwijać ich kompetencje cyfrowe. Pomagają im specjalne, przyjazne roboty „Ozobot” i „Genibot”.

Urządzenia te to małe, ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Uczą dzieci poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija ją myślenie logiczne i wyobraźnię. Zanim te roboty zaczęły służyć dzieciom, przedszkole przy ul. św. Elżbiety zorganizowało szkolenie i warsztaty nauki podstaw kodowania, programowania i robotyki, dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Szkolenie prowadził Rafał Mitkowski, prezes EduSense, który pokazywał, jak należy rozpocząć pracę w przedszkolu z robotami „Ozobot” i „Genibot” – mówi dyrektor przedszkola nr 4 Danuta Szetelnicka. – W czasie warsztatów trener dzielił się z nauczycielkami doświadczeniem oraz swoimi pomysłami na naukę i zabawę z robotami. Podkreślał, że dziecko i świat programowania to jedność, kształtuje kreatywność i uczy analitycznego myślenia. Nauczyciele dowiedzieli się, jak można kształtować kompetencje kluczowe u dzieci w wieku przedszkolnym, wykorzystując do tego matę do kodowania i roboty edukacyjne – dodaje pani dyrektor.

W szkoleniu uczestniczyli m.in. dyrektor i nauczyciele z przedszkola nr 4 i 6 oraz dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta Halina Gawin-Majewska. Wdrożenie tej metody edukacyjnej w wieku przedszkolnym było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

 

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.