×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Kolejna inwestycja powiatu legnickiego. Nowy przystanek i zatoka

W Bieniowicach,w  gminie Kunice, powstanie nowa zatoka autobusowa i przystanek. Umowę z wykonawcą podpisały już władze powiatu legnickiego. Zadanie zostanie wykonane w ekspresowym tempie ośmiu tygodni. Koszt wyniesie ponad 280 tys. zł.

Będzie to już kolejny etap inwestycji realizowanych w tej podlegnickiej miejscowości.

– To jest niejako uzupełnienie inwestycji, którą przeprowadziliśmy tam w ubiegłym roku, a związana była z osuwiskiem. Teraz zostały jeszcze nam kwestie poprawy bezpieczeństwa, jak właśnie wykonanie zatoki autobusowej. Cieszymy się, bo kilkukrotnie ogłaszaliśmy na tę inwestycję przetarg, w końcu znalazł się wykonawca i możemy podpisać umowę. Mamy do czynienia ze swego rodzaju boomem inwestycyjnym na terenie powiatu legnickiego.  Są inwestycje duże, rzekłbym nawet strategiczne, jak Koskowice, Ziemnice, Ruja, ale także te mniejsze, jak właśnie w Bieniowicach, są dla mieszkańców niezwykle ważne i istotne – podkreśla Adam Babuśka, starosta powiatu legnickiego.

W ramach zadania wybudowany zostanie nowy przystanek autobusowy, przy wjeździe do Bieniowic od strony Legnicy, powstanie też zatoczka przy wyjeździe w kierunku Spalonej. Inwestycja powstanie w ekspresowym tempie, bo zaledwie ośmiu tygodni.

-Jako mieszkanka Bieniowic, bardzo cieszy mnie ta inwestycja. Wielu mieszkańców tej miejscowości, zwłaszcza starszych, sygnalizowało potrzebę wykonania takich inwestycji – przypomina Janina Mazur, wicestarosta powiatu.

Budowa wiaty i zatoki pochłonie ponad 280 tys. zł. Zadanie w całości zostanie sfinansowane z budżetu powiatu legnickiego.

 
umowa3
umowa2
umowa4

Wybrane dla Ciebie

Zdemolował wiatę, bo pokłócił się z dziewczyną

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi pewnemu lubinianinowi, który po kłótni ze swoją partnerką, zdemolował wiatę przystankową. Straty wyceniono na ponad 600 zł. W momencie zdarzenia wandal był pijany. Był przy tym wulgarny i agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy, więc od razu trafił na policyjny „dołek”.

Kierowca autobusu zatrzymał pijanego kierowcę audi

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w swoim organizmie 46-letni kierowca ciemnego audi, którego wczoraj zatrzymał kierowca miejskiego autobusu. Mieszkaniec Wrocławia trafił do policyjnej celi, stracił prawo jazdy i wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.