×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Gaszą pożary, pomagają przy wypadkach drogowych, zabezpieczają i uczestniczą w wielu gminnych przedsięwzięciach. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli zostali po raz drugi okradzeni.

– Zniknęły akumulatory, a potem się jeszcze okazało, że ściągnięto paliwo z samochodu – powiedział nam Szymon Sadowski, wiceprezes OSP Kotla.

O tym, że skradziono dwa akumulatory strażacy przekonali się gdy chcieli auto przygotować na zbliżające się mrozy.

– Samochód stoi na zewnątrz, nie wiemy dokładnie kiedy to się stało – przyznaje Szymon Sadowski. – Chcieliśmy wypompować wodę i wtedy zauważyliśmy, że nie ma akumulatorów. Pożyczyliśmy je z innej jednostki, ale wtedy okazało się, że paliwa również niema.

Dzisiaj druhowie wypompowali wodę z pojazdu. Zabezpieczą go na tyle na ile pozwalają na to warunki. Niestety jest to jedyny taki pojazd gaśniczy w powiecie głogowskim i w tej części województwa.

Druhowie dopiero będą przeglądać monitoring, są w stałym kontakcie z policją. Koszt dwóch akumulatorów to około 1600 złotych, koszt straconego paliwa to kolejnych 400 złotych.

 

Wybrane dla Ciebie

Zuchy i harcerze odwiedzili strażaków z OSP Kotla

Który z chłopców nie chciał być strażakiem ręka w górę! Nie widzimy ile rąk się podniosło, ale jesteśmy przekonani, że nie za wiele. Podobnie mają dzieciaki z Gminy Kotla.

Strażacy z Gminy Kotla dostali nowy sprzęt

Kolejny sprzęt trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli. Strażacy będą go wykorzystywać w trakcie akcji ratowniczych na terenie powiatu.

„Marcinek” już służy strażakom – ochotnikom w gminie Kotla

To był wielki dzień dla jednostki OSP w Kotli. Druhowie otrzymali bowiem nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Oficjalne przekazanie kluczyków odbyło się na placu przed remizą w Kotli, a w uroczystości wzięli udział dwaj zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

OSP Grochowice z Pucharem Wójta Gminy Kotla

Co to były za zawody! Strażacy ochotnicy z Gminy Kotla rywalizowali o Puchar Wójta Gminy. Zmagania można było podziwiać przed dożynkami gminnymi na terenach rekreacyjnych w Kotli.

Strażacy-ochotnicy będą walczyć o podium

Przed sobotnimi dożynkami w Gminie Kotla czekają nas dodatkowe atrakcje. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć zmagania strażaków.

Strażacy z Kotli dostaną nowy wóz ratowniczo – gaśniczy

Strażacy ochotnicy z OSP Kotla mają powody do radości. Wkrótce na wyposażenie jednostki trafi nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Pojazd zostanie zakupiony dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.