×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Kolejny silny i odpowiedzialny partner dla Uczelni Jana Wyżykowskiego

Kolejnym partnerem w działalności edukacyjnej Uczelni Jana Wyżykowskiego została firma Volkswagen Motor Polska, od 25 lat działająca w polkowickiej podstrefie LSSE. Uczelnia, jak i firma motoryzacyjna będą współpracować ze sobą w dziedzinie psychologii.

Stosowne porozumienie określające warunki i zasady partnerstwa zostało dziś podpisane w murach polkowickiej uczelni.

-Niezmiernie się cieszymy, że to właśnie firma Volkswagen Motor Polska, firma z tak dużym doświadczeniem na rynku pracy i potencjałem wiedzy oraz kompetencji, staje się dzisiaj naszym kolejnym partnerem w szeroko pojętej edukacji. Partnerstwo z Volkswagen Motor Polska jest dla nas niezwykle istotne i kluczowe. Po pierwsze, umożliwi naszym studentom oraz wykładowcom dostęp do nowego pola badawczego. Studenci będą mogli odbywać tam swoje praktyki. Wspólnie też będziemy podejmować działania na rzecz popularyzacji nauki – powiedział dziś dr Miłosz Czopek, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Volkswagen Motor Polska objęła swoim patronatem kierunek „Psychologia” UJW.

– Wśród naszej załogi są osoby, które są z nami od początku działalności firmy. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy potrzebują fachowej pomocy specjalistów, psychologów na różnych stanowiskach, na różnym etapie swojej kariery zawodowej. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy uzyskamy pomoc i wsparcie w obszarach, które nas interesują, ale my również damy coś od siebie, dzieląc się naszym doświadczeniem i wiedzą. W dobie tej sztucznej inteligencji, która coś bardziej nas otacza i wkracza nie tylko w życie przedsiębiorstw, ale i życie prywatne człowieka, potrzeba widzenia człowieka jako człowieka jest dziś bardzo ważna – uważa Joanna Kaniewska, dyrektor personalny w firmie Volkswagen Motor Polska.

Polkowicka uczelnia współpracuje już z wieloma instytucjami i zakładami pracy. Wśród największych partnerów są spółka KGHM Polska Miedź S.A., KGHM ZANAM, Brose Sitech i dzisiaj – Volkswagen Motor Polska.

 
DSC_0014
DSC_0016
DSC_0018
DSC_0023
DSC_0027
DSC_0038

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.