×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Komunikacyjne udogodnienie dla mieszkańców gminy Jerzmanowa

Władze gminy Jerzmanowa podpisały porozumienie w sprawie powierzenia gminie miejskiej Głogów części zadań z zakresu publicznego transportu zbiorowego. To oznacza, że w myśl umowy, utworzona została nowa linia nr 4 komunikacji miejskiej, która zastąpi drugi dodatkowy autobus linii komunikacyjnej nr 2, który był podstawiany na pierwszym porannym kursie w dni robocze.

Udogodnieniem jest fakt, że będzie się ona kierować z Jerzmanowej przez Jaczów i Smardzów, ale w części Głogowa pojedzie w stronę osiedla Kopernik (tak jak kursuje linia nr 11). Będzie to jeden poranny przejazd trasą: Jerzmanowa – Smardzów – Jaczów – Legnicka – Piłsudskiego – Gwiaździsta – Keplera – Wojska Polskiego – Dworzec Kolejowy, który ma za zadanie ograniczyć przepełnienie pasażerów w autobusach linii komunikacyjnej nr 2 oraz 11 w pierwszym porannym kursie.

Rozkład jazdy linii nr 2, 4 oraz 11 komunikacji miejskiej jest zsynchronizowany, a także rozkłady te są zsynchronizowane z rozkładami jazdy linii komunikacyjnej nr I oraz nr II w gminnych przewozach pasażerskich gminy Jerzmanowa.

 
rozkladjazdy

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.