×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Spotkania konsultacyjne są elementem powstającej dokumentacji przedprojektowej dla projektu pn. „Budowa linii kolejowej Lubin-Polkowice-Głogów wraz z rozbudową linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica-Lubin-Rudna Gwizdanów”.

Będzie to druga,  z trzech zaplanowanych tur konsultacji tego projektu. Na podstawie wniosków po pierwszej turze spotkań uszczegółowiono warianty inwestycyjne – i właśnie ich prezentacja będzie przedmiotem drugiego etapu konsultacji.

Spotkania w ramach II etapu konsultacji odbędą się w następujących terminach i lokalizacjach:

  • 12.12, 17:00 – Polkowice, Uczelnia Jana Wyżykowskiego (ul. Skalników 6 b)
  • 13.12, 17:00 Gaworzyce, Pałac w Gaworzycach (ul. Dworcowa 95)
  • 14.12, 17:00 – Radwanice, Świetlica w OSP w Radwanicach (ul. Szkolna 6)
  • 15.12, 17:00 – spotkanie online dla mieszkańców pozostałych gmin objętych pracami studialnymi (Nielubia, Głogów, Żukowice, Jerzmanowa, Lubin, Grębocice, Lubin, Miłkowice, Legnica).

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu online proszone są o wysłanie e-maila na adres: [email protected] do dnia 13.12 (później z tego adresu zgłoszone osoby otrzymają link do spotkania). Na spotkania stacjonarne rejestracja nie jest wymagana. W spotkaniach będą uczestniczyć m.in. przedstawiciele Zamawiającego (Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu) oraz Wykonawcy dokumentacji (Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o.).

Obecnie rozpatrywane są następujące warianty budowy nowej linii kolejowej, która ma połączyć Lubin, Polkowice i Głogów:

  • Wariant 1: przebieg kolei przez centrum Polkowic i dalej do Grębocic (punkty obsługi podróżnych na nowej linii: Polkowice „Centrum”, Żuków);
  • Wariant 2: przebieg kolei skrajem Polkowic i dalej do Grębocic (punkty obsługi podróżnych na nowej linii: Polkowice „Strefa Ekonomiczna”, Żuków);
  • Wariant 3: przebieg kolei skrajem Polkowic i dalej do Nielubi (punkty obsługi podróżnych na nowej linii: Polkowice „Strefa Ekonomiczna”, Jerzmanowa);
  • Wariant 4: przebieg kolei skrajem Polkowic i dalej do Gaworzyc, po zachodniej stronie Radwanic (punkty obsługi podróżnych na nowej linii: Polkowice „Strefa Ekonomiczna”, Buczyna, Radwanice);
  • Wariant 5: przebieg kolei przez centrum Polkowic i dalej do Gaworzyc, po wschodniej stronie Radwanic (punkty obsługi podróżnych na nowej linii: Polkowice „Centrum”, Sucha Górna, Łagoszów Wielki).
 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.