×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Konsultacje w sprawie lokalizacji pumptracka w Sobinie

W najbliższy wtorek, 20 września, w Sobinie w gminie Polkowice, odbędą się społeczne konsultacje na temat lokalizacji pumptracka. Z mieszkańcami spotka się burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki.

O powstaniu w Sobinie pumptracka mówi się już od dawna.

– To długa oczekiwana inwestycja, zwłaszcza przez młodzież tej miejscowości. Chcemy tak usytuować tak pumptrack, aby nie powodował żadnych kolizji czy obiekcji mieszkańców Sobina, stąd też potrzeba konsultacji i rozmów na temat lokalizacji tej inwestycji – powiedział nam burmistrz Łukasz Puźniecki.

Wstępna zaproponowana lokalizacja pumptracka to okolice boiska sportowego. Konsultacje zaplanowano we wtorek, 20 września, przy świetlicy wiejskiej w Sobinie. Początek o godz. 17.

 
konsultacje1

Wybrane dla Ciebie

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

W depresji nie bądź sam. Druga edycja programu pod auspicjami KGHM

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Specjaliści szacują, że w 2030 roku będzie największą i najczęstszą chorobą na całym świecie. Dlatego spółka KGHM po raz kolejny aktywnie przyłącza się do drugiej edycji Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. 

Konsultacje nt. współpracy z organizacjami

Do 12 września potrwają społeczne konsultacje w sprawie projektu uchwały dotyczącego programu współpracy gminy Polkowice z organizacjami pozarządowymi.

Ratownicy Polskiej Miedzi intensywnie trenują do mistrzostw świata

To najbardziej elitarna jednostka funkcjonująca w strukturach spółki KGHM Polska Miedź S.A. Jej członkowie muszą być zgrani i zdyscyplinowani, tutaj nie ma miejsca na błędy i żadne potknięcia. Ich nadrzędnym celem jest zawsze ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Ratownicy z JRG-H KGHM intensywnie przygotowują się do kolejnego wyzwania, jakie ich czeka.

Zaproszenie dla przedsiębiorców na bezpłatne konsultacje

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz władze Polkowic zapraszają lokalnych przedsiębiorców na konsultacje ze specjalistami w dziedzinie rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Spotkanie odbędzie się w przyszłą środę, 11 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach. Wstęp jest wolny.

Na gościnnych występach w Sobinie. Łupy upłynniali w skupie złomu

Kryminalni z Polkowic zatrzymali dwóch złodziei, którzy w Sobinie kradli felgi samochodowe i różnego rodzaju metalowe belki. Łupy upłynniali w jednym z punktów złomu. Lista zarzutów wobec obu sprawców jest jednak o wiele dłuższa. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.