Rozstrzygnięcie konkursów fotograficznego i plastycznego organizowanych przez PGM już za nami. Mieszkańcy, uczniowie oraz pasjonaci sztuki i fotografii mieli okazję zaprezentować swoją twórczość, a jury zostało pozytywnie zaskoczone oryginalnością oraz wysokim poziomem artystycznym zgłoszonych prac.
W ramach konkursów „Woda w obiektywie” i „Woda – nasz skarb” nadesłano kilkadziesiąt prac – zarówno fotograficznych, jak i plastycznych. Uczestnicy ukazali różnorodne spojrzenia na wodę: od artystycznych pejzaży, przez ekologiczne przesłania, po kreatywne interpretacje roli wody w codziennym życiu.
– Na konkurs fotograficzny wpłynęło 13 prac, natomiast na plastyczny aż 67 – informuje Justyna Dziedzic-Mazur z polkowickiego PGM, koordynatorka obu konkursów. – Wszystkie dzieła będzie można podziwiać w Centrum Kultury, siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej oraz na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku.
Celem konkursu było nie tylko promowanie twórczości artystycznej, ale również budowanie świadomości ekologicznej.
– Światowy Dzień Wody to doskonała okazja, by przypomnieć, jak cenna jest woda – nasz podstawowy skarb. Chcieliśmy zachęcić mieszkańców do refleksji nad jej znaczeniem – zarówno poprzez fotografię, jak i sztukę – mówi Emilian Stańczyszyn, prezes PGM Polkowice. – Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wodę i jej bezpieczeństwo, czujemy się zobowiązani do prowadzenia takich działań. Szczególnie cieszy nas zaangażowanie młodego pokolenia.
Uroczysty finał konkursu odbył się w Kawiarni CieKawa. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a autorzy najlepszych prac – atrakcyjne nagrody. W wydarzeniu wziął udział burmistrz Polkowic.
– Prace były bardzo ciekawe, szczególnie fotografie. Widać, że uczestnicy potrafią korzystać z różnych technik, jak np. długi czas naświetlania – zauważa burmistrz Wiesław Wabik. – Cieszę się, że udało się zorganizować taki konkurs. Zarówno zdjęcia, jak i prace plastyczne pięknie obrazują hasła: „Woda to my”, „Woda to życie”.
Podczas wydarzenia można było podziwiać wszystkie nagrodzone prace. Tematyka wody zainspirowała mieszkańców Polkowic do refleksji i artystycznego wyrażenia, jak wielką rolę odgrywa ona w naszym codziennym życiu.
Wadze Gminy Żukowice planują w tym roku wyremontować przyszkolne place. Placówki w Nielubi oraz Brzegu Głogowskim doczekają się poprawy infrastruktury.
Rada Gminy Lubin zagłosowała za uchwałą, dzięki której gminne zabytki zyskały kolejne wsparcie finansowe. Na wniosek wójta gminy Tadeusza Kielana przy zabezpieczono w budżecie pieniądze na remonty i konserwację zabytkowych obiektów sakralnych.
Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!
Jak co roku, centralne obchody Dnia Hutnika w KGHM rozpoczną się 4 maja od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Floriana – patrona hutników i strażaków – przed Hutą Miedzi Głogów. Główne uroczystości z udziałem władz Polskiej Miedzi zaplanowano na 9 maja. Z kolei 17 maja w Parku Miejskim w Legnicy odbędzie się hutniczy piknik […]
16 maja w Domu Kultury w Radwanicach odbędzie się kolejne Radwanickie Spotkanie Biznesu – wyjątkowe wydarzenie dedykowane lokalnym przedsiębiorcom, liderom oraz wszystkim zaangażowanym w rozwój gospodarczy gminy.
Już jutro, 26 kwietnia, tor w Krzydłowicach ponownie stanie się areną ekstremalnych motoryzacyjnych zmagań. Wiosenna edycja WRAK-RACE Krzydłowice to wydarzenie, którego nie możecie przegapić. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.
Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!