×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Kto otrzyma Nagrodę Miasta i Gminy Ścinawa?

Do piątku, 24 maja, można składać wnioski o przyznanie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa. Radni gminy na ostatniej sesji wybrali członków Komisji Nominacyjnej. Jej przewodniczącą została radna Ewa Moroch-Haschke.

Każdy wniosek o wyróżnienie musi zawierać uzasadnienie dlatego nagroda miasta ma trafić do danej osoby. Wnioski należy składać w sekretariacie ścinawskiego urzędu (biuro nr 11).

Nagroda zostanie wręczona podczas Dni Ścinawy, które odbędą się w dniach 1-2 czerwca. Zgodnie ze statutem miasta nagrodę przyznaje uchwałą Rada Miejska w Ścinawie na wniosek Komisji Nominacyjnej.

Uprawnionymi do składania wniosków z uzasadnieniem są:
– przewodniczący ścinawskiej rady miejskiej,
– komisje rady,
– burmistrz Ścinawy,
– organizacje i zakłady pracy działające na terenie miasta i gminy,
– mieszkańcy miasta i gminy Ścinawa w liczbie co najmniej 25 osób posiadających pełną zdolność do czynności prawnych.

Dotychczasowymi laureatami tego wyróżnienia byli:
2004 r. siostra Ancilla – Teresa Brzeńska, ksiądz Prałat Bogdan Kaczorowski oraz Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej;
2005 r. Związek Sybiraków w Ścinawie oraz Lidia Stembalska;
2006 r. Jan Sidorowicz;
2007 r. Walenty Palica;
2008 r. Klub Karate Goju Ryu;
2009 r. Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”;
2010 r. Mieczysław Kraśniański;
2011 r. Dariusz Łach;
2012 r. Stowarzyszenie „Równe Szanse” w Ścinawie;
2013 r. Klub Sportowy „Start” Ścinawa;
2014 r. Artur Trubicki;
2015 r. Kazimierz Makuchowski;
2016 r. Miejski Klub Sportowy „ODRA” Ścinawa;
2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawie;
2018 r. Henryk Smelkowski;
2019 r. Ewa Solińska;
2022 r. Dorota Giżewska;
2023 r. Janina Kras, Beata Wolniczak, ksiądz Zbigniew Buła.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.