×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Kupiecka niedziela w zabytkowym parku w Gaworzycach

Mimo żaru lejącego się z nieba, tłumy ludzi przyjechały dziś do Gaworzyc, by rozkoszować się walorami Jarmarku Kupieckiego. Były pyszne potrawy, miody pitne, wina z najlepszych okolicznych winiarni, a przede wszystkim – klimat dawnych czasów.

Po dwóch latach imprezowej i kulturalnej posuchy spowodowanej pandemią, do Gaworzyc powrócił doroczny Jarmark Kupiecki. To już ósma edycja tej popularnej imprezy skupiająca lokalnych rzemieślników, rękodzielników, producentów wyszukanych win, wyjątkowych miodów pitnych.

-Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy powrócić do naszego jarmarku. Gościmy dzisiaj ponad 40 wystawców, a ludzi wciąż przybywa. Zapraszamy do Gaworzyc – mówił wójt gminy, Jacek Szwagrzyk.

Gaworzycki jarmark rozpoczął się barwnym korowodem uczestników ubranych w stroje z epoki romantyzmu.

-W myśl naszego przewodniego motto jarmarku, którym są „Ballady i Romanse” – tłumaczy Joanna Brodowska z wydziału promocji Urzędu Gminy w Gaworzycach.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły muzyczne. O godz. 19. swój koncert rozpoczęła grupa Postman z Polkowic, a 21. wystąpi Future Folk, któremu lideruje Stanisław Karpiel-Bułecka.

 

Wybrane dla Ciebie

Niebezpiecznie na S3 koło Gaworzyc. Tir przewrócił się na bok

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na trasie ekspresowej S3 w okolicach Mieszkowa w gminie Gaworzyce. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą stracił panowanie nad pojazdem. Tir wypadł z drogi, uderzył w nasyp i przewrócił się na prawą burtę. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało.

Za plony dziękowano dziś w gminach: Rudna, Grębocice i Gaworzyce

Świętowania gminnych dożynek ciąg dalszy. Wczoraj za zbiory dziękowali m.in. mieszkańcy gminy Żukowice i Jerzmanowa, a dzisiaj uroczystości odbyły się w Rudnej, Grębocicach i Dalkowie, w gminie Gaworzyce. Z zaproszenia do udziału w dożynkach skorzystał m.in. minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Promesy na odnowę dolnośląskiej wsi i konserwację rowów melioracyjnych

Burmistrzowie i wójtowie kilkunastu samorządów z subregionu legnicko-głogowskiego odebrało dzisiaj promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2021” oraz konkursu na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. Wśród beneficjentów znalazły się gminy: Lubin, Grębocice, Gaworzyce, Żukowice, Przemków oraz samorządy z powiatów: legnickiego, złotoryjskiego i górowskiego.

Groźny pożar domu w Dzikowie. 11 zastępów, 6 godzin akcji gaszenia

Jedenaście zastępów PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru domu wielorodzinnego w Dzikowie, w gminie Gaworzyce. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale jedno z mieszkań na poddaszu zostało całkowicie spalone.

Namierzyli go dzięki kamerom przemysłowym

Polkowiccy policjanci ustalili sprawcę kradzieży alkoholu wartości blisko 670 zł. Złodziejem okazał się 29-letni mieszkaniec Przemkowa. Udało się go namierzyć, dzięki anonimowej osobie i publikacji jego wizerunku z kamery przemysłowej. Jak się okazało, mężczyzna odsiaduje obecnie wyrok w zakładzie karnym w Głogowie. Teraz odpowie za kolejne zarzuty.

Czy rozpoznajecie tego mężczyznę? To może być sprawca kradzieży

Policjanci z Polkowic poszukują mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżą alkoholu o łącznej wartości prawie 670 złotych. Funkcjonariusze publikują wizerunek podejrzanego sprawcy i proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.