×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Laureaci przeglądu zespołów ludowych i folklorystycznych już znani

Znamy już wyniki konkursu XXXI Przeglądu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej. Wszystkich twórców oceniała specjalna komisja jury. Swoje nagrody przyznała też publiczność w głosowaniu Internetowym. Podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16 czerwca w Jaczowie.

Laureatów nagrody wyłoniło jury konkursowe w składzie: Renata Chrzan, Iwo Hajdamowicz, Sylwia Koszko i Kinga Pióro. Komisja oceniała umiejętności wokalno-muzyczne 7 zespołów. W swojej ocenie, jurorzy kierowali się doborem repertuaru, oryginalnością kompozycji, oceną aranżacji, choreografii oraz profesjonalizmem i sposobem wykonania. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1500 zł przyznano Zespołowi Starczowianie. Drugie miejsce i czek na 1300 zł powędruje do Zespołu Chaber a trzecie miejsce (nagroda w wysokości tysiąca złotych) zdobył zespół Polne Maki. NAGRODA PUBLICZNOŚCI

-Nagrody przyznała też publiczność. Przez 18 dni, od 16 maja do 3 czerwca trwała zacięta walka o głosy internautów w głosowaniu na nagrodę publiczności dla najlepszej prezentacji zespołu. Na swoich ulubieńców głosować można było jednorazowo na naszej stronie przez formularz Google forms. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości tysiąca złotych otrzymał Zespół Chaber – informują organizatorzy.

Drugie miejsce zajął zespół Brzegowiacy a trzecie Iskierki. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się podczas specjalnej gali w sobotę, 16 czerwca, w Jaczowie.

 
DSC_0237
DSC_0334
DSC_0282

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.