×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Legnicka i Jastrzębia do remontu. Ruszają prace

Kolejne ulice na osiedlu Przylesie w Lubinie będą wyremontowane. Chodzi o dwa odcinki ulicy Jastrzębiej i Legnickiej. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Remonty ulic wiążą się ze sporymi utrudnieniami na drodze. Przede wszystkim mieszkańcy muszą znaleźć inne miejsce do parkowania swoich samochodów na ten czas.Utrudnienia potrwają od dzisiaj do 12 października.

Remont ulicy Jastrzębiej obejmie odcinek od ul. Leśnej 11 do ul. Jastrzębiej 21 oraz remont ulicy Legnickiej od numeru 23 do numeru 63.

Czasowa organizacja ruchu – ul. Jastrzębiej obejmuje:

wykonanie remontu od ul. leśnej 11 do zjazdu na parking połówkowo z możliwością przejazdu;
całkowite wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Jastrzębiej od nr 33 do nr 21, możliwość przejazdu przez parking

Czasowa organizacja ruchu – ul. Legnickiej obejmuje:

wykonanie remontu połówkowo z możliwością przejazdu.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.