×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Letni Szlak Badacza Przyrody w lubińskim ZOO – głoś się!

Tylko kilka dni dzieli nas od końca roku szkolnego i długo wyczekiwanych przez uczniów wakacji. A wolne od nauki oznacza, że w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie rusza Letni Szlak Badacza Przyrody 2024.

 

Organizatory zapraszają do wspólnej zabawy dzieci w wieku 6-12 lat. Zapowiada się niezwykła przygoda! Codziennie przez cały tydzień uczestnicy poznawać będą pracowników i ich zadania w poszczególnych zespołach, m.in. ogrodników i opiekunów zwierząt.

Zapisy ruszyły. Letni Szlak Badacza Przyrody – 8-12.07.2024r., godz. 10:00-12:00 w siedzibie Ogrodu Zoologicznego w Lubinie. Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
ZAPISY pod nr tel. 534979776.
Szczegóły poniżej:

Rozkład jazdy:

Poniedziałek – ogród
Uczestnicy poznają pracę ogrodnika, przejdą szkolenie w brygadzie ogrodników naszego zoo. Pomogą w plewieniu, sadzeniu i podlewaniu roślinności w ogrodzie.

Wtorek – owady, płazy, gady
Uczestnicy zapoznają się z gromadą owadów, nauczą się rozpoznawać poszczególne ich grupy oraz stworzą własne terrarium. Nauczą się również podstaw opieki nad płazami i gadami.

Środa – zwierzęta gospodarskie
Uczestnicy dowiedzą się jakie obowiązki ma opiekun zwierząt w zoo i spróbują swoich sił w zagrodzie zwierząt wiejskich, m.in. przy kozach, owcach oraz drobiu.

Czwartek – ptaki
Uczestnicy poznają pracę opiekuna ptaków od kuchni oraz cechy poszczególnych ptasich osobników mieszkających w zoo, a także zagrają w ornitologiczne bingo.

Piątek – zwierzęta wymarłe
Uczestnicy spróbują swoich sił w paleontologii, a to, co uda im się wydobyć ze „skały”, zabiorą ze sobą do domu

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.