×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Licznik bije w zawrotnym tempie. Wielki sukces polkowickiej Szprychy

Kolejna edycja Polkowickiej Szprychy okazała się wielkim sukcesem. Wystarczyły dwa miesiące, a na liczniku miejskiego roweru wybiło już blisko 50 tysięcy kilometrów. To istny rekord, który udowadnia, że uruchomienie stacji miejskiego roweru było strzałem w dziesiątkę.

Po ustaniu zakazów i restrykcyjnych obostrzeń związanych z pandemią, władze gminy wznowiły kolejną edycję Polkowickiej Szprychy. W tym roku do dyspozycji sympatyków i fanów dwóch kółek jest sto rowerów, które zaparkowane są na 22 stacjach rozlokowanych na terenie całego miasta. O tym, jak mieszkańcy Polkowic i turyści zapragnęli jazdy, świadczą statystyki. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przejechano na miejskich rowerach prawie 50 tysięcy kilometrów, co przekłada się odpowiednio na 5700 godzin w trasie. Dla porównania, w ciągu trwania całej pierwszej edycji przejechano około 45 tysięcy kilometrów.

– To cieszy i oznacza, że „RoweLOVE Polkowice” to nie tylko hasło, ale także faktyczny wymiar tego, jak bardzo polkowiczanie chcą się przesiąść na rowery. Bardzo zachęcam wszystkich do korzystania z miejskich rowerów – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

By wypożyczyć rower, wystarczy zainstalować na swoim smarfonie aplikację „Roovee” i zasilić konto. Szczegóły działania Polkowickiego Roweru Miejskiego znajdziecie TUTAJ.

 
szprycha056

Wybrane dla Ciebie

Dzień bez Samochodu. Przesiądźmy się z czterech na dwa kółka

Dziś przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, każdy interesant, który pojawi się dziś w starostwie powiatowym w Polkowicach każdym innym środkiem lokomocji, niż samochód, otrzyma od pracowników drobny upominek. 

Zdemontował rower miejski na części

Ścinawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru miejskiego. 29-latek zdemontował jednoślad i prawdopodobnie zamierzał sprzedać części. Magistrat wycenił straty na półtora tysiąca złotych. Złodziejowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RoweLOVE Polkowice, czyli druga edycja miejskiej „Szprychy”

„Polkowicka Szprycha” wystartowała. Po roku przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa, mieszkańcy Polkowic i powiatu oraz turyści mogą już korzystać z roweru miejskiego. W tym roku do dyspozycji miłośników i amatorów jazdy na dwóch kółkach, jest sto rowerów, które zaparkowane są na 22 stacjach rozlokowanych na terenie całego miasta.

Wraca polkowicka „Szprycha”. Startuje druga edycja miejskiego roweru

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, do Polkowic powraca „Szprycha”, czyli wypożyczalnia miejskich rowerów. O szczegółach rozpoczęcia drugiej edycji „Szprychy” dowiemy się w piątkowe popołudnie podczas zaplanowanego w rynku briefingu prasowego. Zgodnie z założeniami, stacje, w których będzie można wypożyczać miejskie rowery działać będzie do listopada.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.