×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Lipowa w Przemkowie odzyska staromiejski wygląd i charakter

Już wkrótce rozpocznie się remont ulicy Lipowej, niedaleko Placu Targowego w Przemkowie. Inwestycję zrealizuje powiat polkowicki. Wyremontowanie niespełna pół kilometrowego odcinka będzie kosztować 3,9 mln zł, z czego aż 3 miliony udało się pozyskać z rządowego programu Polski Ład.

Ulica Lipowa w centrum Przemkowa zostanie gruntownie wyremontowana. Całkowicie zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, położone będą nowe chodniki, powstanie nowa kanalizacja deszczowa.

-Mamy XXI wiek i nie wyobraża sobie, byśmy robili inwestycje cząstkowe, dlatego kilka lat ta inwestycja musiała czekać na środki zewnętrzne, m.in. z Banku Gospodarstwa Krajowego. Postaramy się zachować szczególny charakter ulicy Lipowej, z nowymi nasadzeniami i wykorzystaniem tych starych, pięknych płyt i kostek granitowych, które zostaną wbudowane zgodnie z projektem. Podejrzewam, że po zakończeniu tej inwestycji, Lipowa będzie najpiękniejszą ulicą w powiecie polkowickim – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Kamil Ciupak, starosta powiatu polkowickiego.

Inwestycja pochłonie 3,9 mln zł, z czego 3 miliony udało się pozyskać z Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych.

-Bardzo się cieszę, że po kilkunastu latach uda się tę inwestycję zrealizować. Serdeczne podziękowania dla pana starosty i powiatu. Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy między gminą a powiatem. Podziękowania należą się także radnym powiatowym, którzy mocno zabiegali o tę inwestycję. Mam nadzieję, że będzie służyła mieszkańcom a unikalny charakter tej ulicy zostanie zachowany – powiedział burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Ze względu na zakres prowadzonych prac, zadanie wiązać się może z chwilowymi utrudnieniami dla mieszkańców, jednak wszyscy musimy mieć na uwadze, że zmiany wymagają czasu i cierpliwości. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2024r.

 

Wybrane dla Ciebie

Zawiniła nadmierna prędkość? Wypadek na drodze Przemków – Nowy Dwór

Do kolejnego poważnego wypadku doszło na krajowej dwunastce między Nowym Dworem a Przemkowem. Jadąca osobowym fordem kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i dachowało. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Najlepsze miody wybrane! W Przemkowie trwa wielkie święto

Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Odpowie za handel i posiadanie narkotyków

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-latka, który prawdopodobnie handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany. Sprawę przejęła prokuratura.

Blisko trzy miliony złotych dla powiatu polkowickiego

Modernizacja drogi powiatowej na odcinku Dalków – Kurów Wielki oraz przebudowa skrzyżowania na złączeniu trzech dróg wiodących w kierunku Huty Miedzi Głogów. Powiat polkowicki otrzymał rządową promesę z Polskiego Ładu na realizację właśnie tych zdań. Obie inwestycje pochłoną łącznie ponad 3 mln zł.

Rządowa promesa dla Rudnej. Budowa wodociągu, tężnia solankowa

Blisko 2,5 miliona złotych trafiło do gminy Rudna w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu. Rządowy program tym razem dedykowany był popegeerowskim wioskom. Pozyskane środki, władze gminy chcą spożytkować na budowę wodociągu w Naroczycach i wzbogacenie infrastruktury terenów rekreacyjnych. 

Rządowe promesy z Polskiego Ładu dla gmin powiatu legnickiego

Kilkanaście milionów złotych trafiło do gmin powiatu legnickiego w ramach trzeciego rozdania z Polskiego Ładu. Środki zostaną przeznaczone na remonty i modernizację dróg, budowę infrastruktury sanitarnej, sportowej i świetlic wiejskich. Symboliczne czeki, samorządowcom z powiatu legnickiego wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.