×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Lubińscy policjanci świętowali. W reżimie sanitarnym

101 rocznica powstania Policji Państwowej to dla funkcjonariuszy okres szczególny. To równolegle czas awansów i odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników policji za trud, z jakim realizują zadania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubina i powiatu lubińskiego, mierząc się – jak pokazują ostatnie miesiące – z coraz to nowszymi wyzwaniami.

Dzisiaj w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Lubinie odbyła się akademia z okazji święta policji. W tym roku 47 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższy stopień. Tegoroczne obchody, z uwagi na wprowadzone obostrzenia, miały skromniejszy charakter, niż w latach ubiegłych.

– W trakcie uroczystości, komendant powiatowy policji, mł. insp. Joanna Cichla, w swoim przemówieniu przypomniała, iż w tym roku obchodzimy 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej. Podkreśliła jak ważną rolę w formacji odgrywa płeć piękna. Wyraziła również wdzięczność wobec policjantów i pracowników cywilnych za służbę i pracę w trudnym okresie panującej pandemii. Pani Komendant życzyła funkcjonariuszom i pracownikom policji spokojnej i dającej satysfakcję służby i pracy, gratulując jednocześnie awansowanym i wyróżnionym – relacjonuje Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Awans na wyższe stopnie policyjne uzyskało 47 funkcjonariuszy. Akt mianowania na stopień młodszego inspektora odebrała również szefowa lubińskiej policji, Joanna Cichla.

 
Swieto Policji 2020 (5)

Wybrane dla Ciebie

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

200 km/h na liczniku na ekspresówce. Grupa SPEED czuwa i nie pobłaża

Tylko w ciągu jednego dnia lubińscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali kilku kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który mkną trasą ekspresową S3 z Polkowic do Lubina. Na liczniku miał ciut ponad 200 km/h.

Policyjne manewry na stadionie. Pozorowane zamieszki z kibicami

Uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową, policjanci z Lubina, Legnicy, Głogowa, Góry i Polkowice przeprowadzili na stadionie Zagłębia Lubin pozorowane zamieszki. W rolę agresywnych kibiców wcieli się uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie.

Nie odpowiadajcie na te SMS, nie wchodźcie w linki!

Złodzieje ze wszystkich sił próbują wyłudzić pieniądze. Oszukuj na wnuczka, na policjanta, na pracownika gazowni. Sposobów jest mnóstwo. Teraz do tego wszystkiego doszły fałszywe SMS o niezapłaconych rachunkach czy konieczności dopłaty do przesyłki. Uważajcie!

Tam wszystko się zaczęło. Legenda pól sieroszowickich wciąż żywa

Gdy 23 marca 1957r. geolog Jan Wyżykowski przywiózł do Państwowego Instytutu Geologicznego cztery rdzenie z próbkami surowca, niewielu wtedy wierzyło, że kryje się tam miedź. – Ręce mi się trzęsły, byłem mocno zestresowany, gdy wkładałem preparat pod mikroskop – wspominał po latach ś.p. petrograf Andrzej Rydzewski, bliski współpracownik Jana Wyżykowskiego.

65 lat temu historia zmieniła swój bieg. Narodziła się polska miedź

KGHM świętuje 65. rocznicę odkrycia złóż rud miedzi przez zespół dr Jana Wyżykowskiego. Z tej okazji w Sieroszowicach i Lubinie odbyły się główne uroczystości upamiętniające te wydarzenie. – Gdyby nie ustępliwość, konsekwencja w działaniu trwanie przy swoich przekonaniach jednego człowieka, to być może dzisiaj na tym placu nikogo z nas by nie było. Postawa jednego […]

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.