×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Maciej Kupaj wstrzymał wycinkę drzew. Będą zmiany

Prezydent Legnicy Maciej Kupaj wstrzymał wycinkę kilkudziesięciu drzew, które rosną na terenie objętym robotami drogowymi przy budowie przedłużenia ulicy Mickiewicza do al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Drzewa miały zostać wycięte, a w tym miejscu miał powstać zbiornik  na wody opadowe.

 

Dziś odbyło się spotkanie dotyczące budowy przedłużenia ulicy Mickiewicza do al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Maciej Kupaj podjął decyzje o wstrzymaniu zaplanowanej wycinki drzew. Teraz urzędnicy jeszcze raz przyjrzą się planom inwestycyjnym i sprawdzą, czy wycinka jest absolutnie konieczna, czy istnieje inna możliwość,dzięki której drzewa będą mogły zostać.

Dzisiaj przekazano teren pod budowę przedłużenia drogi. Zakres inwestycji przewiduje budowę nowej jezdni z nawierzchnią mineralno – bitumiczną, chodników, ścieżki rowerowej oraz miejsc parkingowych dla użytkowników dróg.

Zgodnie z pierwotnym planem na terenie parku miał także powstać zbiornik zbierający wody opadowe, głównie z osiedla przy ul. Piastów Legnickich. To jednak wymusiłoby wycinkę kilkudziesięciu dodatkowych drzew, a tego władze miasta chcą uniknąć.

– Analizujemy możliwe warianty. Chcemy doprowadzić do tego, aby do wycinki drzew nie doszło. Jak tylko ustalimy konkretne możliwości wyjścia z tej sytuacji, przedstawimy je mieszkańcom. Możecie być Państwo pewni, że zrobimy wszystko, aby uratować drzewa – powiedział Jacek Baszczyk, zastępca prezydenta Legnicy.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.