×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Mieszkańcy Gminy Gaworzyce pokazali swoje talenty

Były fotografie przyrody, były obrazy są małe i większe arcydzieła mieszkańców Gminy Gaworzyce. Zobaczcie jakie piękne prace wychodzą spod rąk waszych sąsiadów!


Takie wystawy w galerii sztuki Formaty, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Gaworzycach dawno nie było. Przygotowania trwały wiele tygodni, ponieważ prace, które można na niej podziwiać powstawały w zaciszach domów.

Jedne haftowane, drugie rzeźbione, trzecie wypalane w piecu, czwarte malowane – tu znajdziecie dosłownie wszystko. Piękne obrazy, hafty, niepowtarzalną biżuterię, naczynia lub torebki robione na szydełku. Sztuczne kwiaty, a nawet wielkanocny koszyczek – bo w tym czasie świątecznego akcentu nie mogło zabraknąć.

Wystawę możecie obejrzeć do końca miesiąca – a jej organizatorzy liczą, że uzdolnieni mieszkańcy, którzy do tej pory nie zdecydowali się podzielić swoimi pracami – zrobią to o wiele chętniej przy następnej okazji.

Swoje prace zaprezentowały: Małgorzata Horwat, Elżbieta Kania, Helena Kolouszek, Agnieszka Marciniak, Małgorzata Pakuła, Agnieszka Przeniosło, Maria Pucyk, Beata Ratajczak, Anna Rosa, Agata Rządzińska, Kazimiera Skrzypińska, Magdalena Trała, Bożena Wojtczak i Anna Mazurkiewicz.

 

Wybrane dla Ciebie

Galeria Formaty zaprasza. Ślady historii: portret wsi

Już w najbliższy piątek zapraszamy do Galerii sztuki formaty w Gaworzycach. Tam odbędzie się wernisaż wystawy „Ślady historii: portret wsi”.