×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Mieszkańcy Gminy Lubin mogą już korzystać z nowych dróg

Ostatnie tygodnie to czas intensywny jeśli chodzi o inwestycje na terenie miejscowości Gminy Lubin. Właśnie zakończyła się budowa kolejnych trzech odcinków dróg.

Mieszkańcy Szklar Górnych, Obory i Miroszowic mogą już korzystać z nowych dróg wewnętrznych. Prace się zakończyły, a drogi zostały odebrane przez inwestora.

Nowe odcinki dróg zbudowano w Miroszowicach (działka nr 94/44), w Oborze (ulica Tulipanowa) oraz w Szklarach Górnych (ulica Akacjowa).

– To krótkie odcinki, ale znacznie poprawiają komfort życia mieszkańców. W każdym przypadku powstają także indywidualne dojścia do posesji i miejsc odbioru odpadów – powiedział Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

We wsi Miroszowice oprócz nowej drogi zamontowano również oświetlenie.

Koszty inwestycji wahają się od 300 do 500 tysięcy złotych.

 
IMG_6030
IMG_6029
IMG_6027
IMG_6010
IMG_6009
IMG_5903-e1638952107373
IMG_5899
IMG_5896

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.