×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Mieszkańcy gminy Polkowice głosują na inwestycje

Od dzisiaj mieszkańcy Polkowic mogą głosować na wybrane projekty, które zakwalifikowano w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pozytywną ocenę komisji uzyskało 29 drobnych inwestycji. Na ich realizację władze gminy zabezpieczyły 2 mln zł.

Wśród 29 projektów, na które już od dziś można głosować, znalazło się 15 z terenów wiejskich oraz 14 z miasta.

– Budżet Obywatelski to głos mieszkańców w dyskusji na temat przyszłości gminy. To dla nas bardzo ważne, aby to właśnie oni współdecydowali o wydatkowaniu gminnych środków. Zachęcam do oddania swojego głosu w Polkowickim Budżecie Obywatelskim 2022 – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Głosowanie potrwa do 26 września. Karty do głosowania można pobrać: w kancelarii Urzędu Gminy Polkowice, Ośrodku Pomocy Społecznej, Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych oraz Uczelni Jana Wyżykowskiego, a także w wyznaczonym dniu, w każdym z sołectw gminy Polkowice.

– Na kartach do głosowania mieszkańcy gminy Polkowice dokonają wyboru tylko jednej propozycji spośród projektów poddanych pod głosowanie. W przypadku uzyskania równej ilości głosów przez dwa albo więcej projektów, o kolejności na liście rankingowej decyduje publiczne głosowanie. W przypadku oddania przez tą samą osobę głosu na ten sam projekt drogą elektroniczną i w formie papierowej, decyduje głos oddany drogą elektroniczną – wyjaśnia Anna Dziedzic, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych Urzędu Gminy w Polkowicach.

Minimalna wymagana liczba głosów ważnych dla projektu zlokalizowanego na terenie miasta Polkowice to 50, natomiast dla projektu zlokalizowanego na terenie wiejskim zależna jest od liczby mieszkańców. We wsi do 200 mieszkańców wystarczy 5 głosów, od 201 do 500 mieszkańców – 10 głosów, natomiast we wsi powyżej 501 mieszkańców potrzebne jest minimum 15 głosów. Niespełnienie przez dany projekt powyższych kryteriów spowoduje, że nie będzie on brany pod uwagę podczas układania list rankingowych.

Lista projektów dostępna jest TUTAJ.

 

Wybrane dla Ciebie

Miejsce poświęcone Sybirakom i Kresowiakom. Golgota Wschodu

Na placu Kościelnym w pobliżu rynku w Polkowicach powstało wyjątkowe miejsce. To „Polaków Golgota Wschodu” – miejsce pamięci ofiarom represji, od czasów zaborów po czasy współczesne. Ta patriotyczna inicjatywa powstała w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego i kosztowała blisko 190 tys. zł.

50-lecie Miedzi Legnica. Wybierz jedenastkę półwiecza

W ramach jubileuszu 50-lecia piłkarskiej Miedzi Legnica, władze klubu z Orła Białego zapraszają wszystkich swoich kibiców do udziału w plebiscycie na najlepszych zawodników półwiecza. Na początek fani Miedzianki wybiorą najlepszego bramkarza.

Grębocice połączą się z powiatem ścieżką rowerową

Projekt budowy ścieżek rowerowych w gminie Grębocice nabiera realnego kształtu. Wczoraj w tej sprawie spotkali się wójt Roman Jabłoński i wicestarosta powiatu polkowickiego, Jan Wojtowicz. Podczas rozmów szczegółowo omówiono plan budowy rowerowej trasy z Grębocic w kierunku Żukowa.

Budżet powiatu przyjęty. Najwięcej wydatków na oświatę

Powiat lubiński ma tegoroczny budżet. Lwia część wydatków zostanie spożytkowana na oświatę i transport. Z inwestycji, realizowane będą głównie te związane z edukacją. Opozycja uważa, że przyjęty plan finansowy jest politycznym afiszem radnych stowarzyszenia Lubin 2006, natomiast obóz rządzący twierdzi, że „tak krawiec kraje, jak mu materii staje” i opozycja nie powinna się dziwić, bo […]

Strumień pieniędzy dla gminy Lubin na inwestycje

Nowy rok gmina Lubin rozpoczyna z finansowym przytupem. Lokalny samorząd pozyskał blisko 8,5 mln złotych z zewnętrznych źródeł, głównie – unijnych i rządowych funduszy. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie zaplanowanych przez gminę inwestycji. To choćby rozbudowa szkoły w Raszówce, przebudowa stacji uzdatniania wody w Siedlcach, czy remonty kilku dróg gminnych.

W ZS w Chocianowie zainstalują windę dla osób niepełnosprawnych

W Zespole Szkół w Chocianowie rozpoczną się wkrótce prace związane z dobudową szybu z windą, by dostosować budynek dla potrzeb i oczekiwań osób niepełnosprawnych. Jest to jedno z zadań szerokiego projektu modernizacji tej placówki. Władze powiatu polkowickiego podpisały już umowę z wykonawcą i niebawem ruszą pierwsze prace.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.