×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Mieszkańcy gminy Polkowice podziękują za tegoroczne zbiory

Już dzisiaj w Sobinie odbędzie się gminne święto plonów. Dożynki rozpoczną się uroczystą mszą świętą w miejscowym kościele. Po zakończeniu nabożeństwa, korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe, gdzie zaplanowano główne obrzędy.

Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 14. w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Sobinie. Około godziny 15. barwny korowód przejdzie na boisko, gdzie zaplanowano główne części obrzędowe. Około 16. na scenie wystąpią gminne zespoły ludowe i folklorystyczne: Sobinianie, Podolanki i Kapela Towarzyska. Tradycyjnie, swoje stoiska zaprezentują sołectwa oraz Rodzinne Ogródki Działkowe. Będzie więc okazja do skosztowania lokalnych produktów i wyrobów.

– Spotykamy się w Sobinie, aby świętować trud rolniczy, ale również trud działkowców, wszystkich, którzy zajmują się produkcją płodów rolnych, a także pszczelarzy – zaprasza burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Podczas dożynek władze gminy ogłoszą zwycięzców kilku konkursów. Nagrody przyznane zostaną m.in. za wzorową pasiekę, najpiękniej ukwiecony balkon, najpiękniejszą działkę ROD oraz najładniejszy wieniec dożynkowy. Gminne święto plonów zakończy występ zespołu Future Folk, znany z podhalańskich rytmów.

Tego dnia, do Sobina kursować będą dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej.

 

Wybrane dla Ciebie

By chleba nigdy nie zabrakło na domowym stole. Dożynki w Sobinie

Czas podziękowań za tegoroczne plony powoli mija. Dzisiaj świętowali rolnicy, sadownicy, działkowcy, ogrodnicy, hodowcy i pszczelarze z gminy Polkowice. Gospodarzem gminnych dożynek było sołectwo Sobin, a uroczystości odbyły się na boisku sportowym.

Mieszkańcy gminy Kotla podziękowali za tegoroczne plony

Sołectwo Kozie Doły były tegorocznym gospodarzem święta plonów gminy Kotla. Tradycyjnie odbył się ceremoniał dożynkowy, a z licznymi gośćmi chlebem dzielili się starostowie dożynek i wójt gminy, Łukasz Horbatowski.

Zapraszamy w niedzielę do Sobina. Święto plonów gminy Polkowice

W najbliższą niedzielę, 5 września, w Sobinie odbędą się dożynki gminy Polkowice. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Za plony dziękowano dziś w gminach: Rudna, Grębocice i Gaworzyce

Świętowania gminnych dożynek ciąg dalszy. Wczoraj za zbiory dziękowali m.in. mieszkańcy gminy Żukowice i Jerzmanowa, a dzisiaj uroczystości odbyły się w Rudnej, Grębocicach i Dalkowie, w gminie Gaworzyce. Z zaproszenia do udziału w dożynkach skorzystał m.in. minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Mieszkańcy gminy Żukowice podziękowali za tegoroczne plony

Rolnicy i mieszkańcy gminy Żukowice podziękowali za tegoroczne zbiory. Uroczyste święto plonów zorganizowano w tym roku na boisku sportowym w Brzegu Głogowskim. Przedstawiciele poszczególnych sołectw przekazali dziękczynne bochny wójtowi gminy, który wraz z parą starostów dożynek podzielił między wszystkimi gośćmi.

Polkowice zapraszają na dożynki do Sobina

Znamy już szczegóły tegorocznego święta plonów w gminie Polkowice. Dożynki odbędą się w niedzielę, 5 września, w Sobinie. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.