×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Mieszkańcy Koskowic doczekają się przebudowy drogi. Ważna inwestycja!

Starosta powiatu legnickiego ogłosił dzisiaj przystąpienie do przebudowy drogi w Koskowicach, między Legnicą a miejscowością Ujazd Górny. Z inwestycji najbardziej cieszą się sami mieszkańcy Koskowic, którzy od lat narzekają na wzmożony ruch pojazdów i fatalny stan nawierzchni.

O rozpoczęciu prac budowlanych, starosta legnicki, Adam Babuśka, poinformował w towarzystwie wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego. W spotkaniu z mediami uczestniczyli też m.in. posłanka Ewa Szymańska, senator Dorota Czudowska i przedstawiciele zarządu powiatu oraz lokalni samorządowcy.

– Panie wojewodo, dzisiaj już oficjalnie mogę zameldować, że przetarg na przebudowę tej drogi został pomyślnie rozstrzygnięty i wykonawca niebawem przystąpi do prac  – rozpoczął na wstępie starosta legnicki, Adam Babuśka. – Chcę wyraźnie podkreślić, że bez wyraźnej współpracy ze strony rządu, województwa i samorządu, zrealizowanie tej inwestycji byłoby szalenie trudne. Ta droga jest obciążona olbrzymim natężeniem ruchu, a przez to poważnie jest już zniszczona. Zawsze z tyłu głowy mieliśmy w planach wykonanie kompleksowej modernizacji, ale wciąż brakowało pieniędzy. Dzisiaj to się udało i możemy ogłosić z dumą, że inwestycja rusza.

Przebudowa drogi w Koskowicach rozpocznie się we wrześniu. Inwestycja pochłonie 9 mln zł. O tym, jak ważna jest ona dla mieszkańców Koskowic śwadczy fakt, że na dzisiejsze spotkanie do siedziby starostwa pofatygował się sołtys wsi, który osobiście chciał podziękować wojewodzie dolnośląskiemu za wsparcie realizacji tego zadania.

 

Wybrane dla Ciebie

Miasto zerwało umowę z wykonawcą Wierzbowej. Rażące nieprawidłowości

Mieszkańcy remontowanej ulicy Wierzbowej w Lubinie będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Po tym, gdy miasto zerwało umowę z poprzednim wykonawcą inwestycji, na placu budowy nic się nie działo. Na szczęście w przyszłym tygodniu prace już zostaną wznowione. Opóźnienia są jednak tak duże, że cała inwestycja zakończy się dopiero z końcem tego roku.

Bądź patriotą, wywieś flagę. Powiat rozdaje biało-czerwone

Od wielu lat z okazji patriotycznej majówki, władze powiatu polkowickiego rozdają biało-czerwone flagi. Na przestrzeni ostatnich lat, do mieszkańców trafiło ich kilkanaście tysięcy. Nie inaczej jest w tym roku.

Pierwsze w powiecie mieszkanie treningowe

To będzie pierwsze takie mieszkanie w powiecie polkowickim. Dzięki pomocy Fundacji Eudajmonia i wsparciu władz powiatu, niebawem powstanie tzw. mieszkanie treningowe służące osobom niepełnosprawnym. Dzięki temu, osoby borykające się z różnymi niepełnosprawnościami będą mogły pod czujnym okiem specjalistów nauczyć się samodzielności oraz zaktywizować społecznie.

Grębocice połączą się z powiatem ścieżką rowerową

Projekt budowy ścieżek rowerowych w gminie Grębocice nabiera realnego kształtu. Wczoraj w tej sprawie spotkali się wójt Roman Jabłoński i wicestarosta powiatu polkowickiego, Jan Wojtowicz. Podczas rozmów szczegółowo omówiono plan budowy rowerowej trasy z Grębocic w kierunku Żukowa.

Kwiatami załatali dziury – pomysłowa inicjatywa „Lepszej Ścinawy”

Na dość oryginalny pomysł zwrócenia uwagi na dziury w drogach wpadli przedstawiciele stowarzyszenia „Lepsza Ścinawa”. W kilku miejscach w wyrwach „posadzono” kwiaty. „To symbol totalnej klęski władz powiatowych i gminnych”, mówią autorzy pomysłu.

Tragedia na drodze pod Legnicą. Nie żyje 35-letni kierowca

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze między Grzybianami, a Koskowicami w powiecie legnickim. Kierowca fiata jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem. Punto zjechało na przeciwległy pas ruchu i z całym impetem uderzyło w przydrożne drzewo. Niestety kierujący zginął na miejscu.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.