×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Mieszkańcy Osiedla Głogowskiego skorzystają na Polskim Ładzie

Ponad 10 milionów złotych z Polskiego Ładu trafi do gminy Przemków. Środki w całości zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury drogowej, oświetleniowej i wodociągowej na Osiedlu Głogowskim oraz rewitalizację centrum Przemkowa.

Do budżetu Przemkowa trafi dokładnie 10,9 mln zł. Z Polskiego Ładu gmina otrzymała dofinansowanie na dwa projekty.

-Projekt najważniejszy, czyli modernizacja infrastruktury drogowej, oświetleniowej i wodociągowej na jednym z większych osiedli w mieście, czyli Osiedlu Głogowskim. Nie ukrywam, że bardzo cieszymy się z tego dofinansowania, ponieważ te osiedle od wielu lat wymaga inwestycji w infrastrukturę. Mieszkańcy czekają na to już kilkanaście lat i w końcu to będzie możliwe -mówi z zadowoleniem Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa.

Doroczny budżet Przemkowa to około 40 mln zł, z czego na inwestycje przeznacza się średnio około 4-5 mln zł.

-Dlatego środki z Polskiego Ładu to dla nas ogromny zastrzyk finansowy. Tak dużych pieniędzy pozyskanych z jednego źródła, do tej pory nie było – przyznaje burmistrz Przemkowa.

To nie jedyne pieniądze, jakie z Polskiego Ładu trafią do Przemkowa. Z tego samego rządowego programu, Związek Gmin Zagłębia Miedziowego pozyskał nieco ponad 12 mln zł, z czego część tych środków zostanie przeznaczonych na budowę punktu odpadów w Przemkowie.

 
nowe001
nowe008
nowe023

Wybrane dla Ciebie

Zobaczcie kolorowe pisanki i wielkanocne zające z Gminy Przemków

Dzieci  z Gminy Przemków są gotowe na święta. Przez ostatnie dni dzielne pomagały malować pisanki, świąteczne zajączki, a na zakończenie ozdobiły ogromne jaja, które mogą teraz podziwiać mieszkańcy.

Budowa obwodnicy Krzeczyna Wielkiego coraz bliżej

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę obwodnicy Krzeczyna Wielkiego w gminie Lubin. Inwestycja pochłonie prawie 17,4 mln zł. Sama budowa ma potrwać natomiast około 15 miesięcy.

Czek z Polskiego Ładu właśnie się materializuje na sieć wodociągową

W gminie Radwanice wciąż rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych, stąd potrzeba ciągłej rozbudowy infrastruktury technicznej i budowlanej. Wójt Paweł Piwko podpisał właśnie umowę na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w kilku miejscowościach gminy Radwanice.

Przemków solidarny z Ukrainą. Mieszkańcy wspierają uchodźców

Pyszne ciasta, przejazdy motorem i występy lokalnych artystów i zespołów – Przemków solidaryzuje się z Ukrainą, która walczy o wolność i niepodległość, a mieszkańcy gminy chętnie wspierają uchodźców uciekających przed wojną. W trakcie koncertu zebrano ponad 18 tysięcy złotych.

Inwestycja, na którą długo czekali mieszkańcy Przemkowa

Przedstawiciele starostwa powiatowego w Polkowicach wizytowali niedawno postęp prac przy przebudowie drogi powiatowej przy ulicy Lipowej w Przemkowie. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie jezdnia, po obu stronach powstaną chodniki, podniesione będzie przejście dla pieszych i wybudowane zostaną zjazdy do posesji.

Główne założenia Dolnośląskiego Ładu. Kluczowe inwestycje dla regionu!

Budowa kolei aglomeracyjnej, modernizacja autostrady A4, dwie nowe trasy ekspresowe – to najważniejsze inwestycje Dolnośląskiego Ładu, którego założenia przedstawili dziś ministrowie w Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk i Krzysztof Kubów.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.