×
*** Region szykuje się do majówki. Przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców - śledźcie naszą stronę ***

Mieszkańcy Radwanic zakasali rękawy i posprzątali otoczenie

Ponad 400 kilogramów śmieci, butelek, puszek i innych odpadów, zebrano podczas ostatniego wielkiego sprzątania w Radwanicach. Akcję zorganizowała rada sołecka Radwanic. W wydarzeniu wzięło udział około 90 osób.

Na apel sołectwa odpowiedziało wielu mieszkańców, od seniora do juniora. Wszyscy zakasali rękawy i uzbrojeni w rękawice i worki, wyruszyli na sprzątanie. W grupie dostrzegliśmy m.in. Piotra Karwana, mieszkańca Radwanic, radnego sejmiku województwa dolnośląskiego, wójta Pawła Piwko, Ewę Flak – przewodniczącą Rady Gminy i sołtysa Radwanic, Romana Kawałko.

-Szczególnie dziękujemy naszym najmłodszym, drużynom zuchów Sprytne Liski i Odważne Słoniki wraz z druhnami, wolontariuszom. Dziękujemy niezawodnymi „Optymistom” oraz wszystkim mieszkańcom. Dziękujemy za obecność pana wójta i przewodniczącej z radnymi gminy – powiedział nam sołtys Radwanic, Roman Kawałko.

Organizatorom udało się zebrać ponad 400 kg śmieci. Gratulujemy.

 

Wybrane dla Ciebie

Wyremontują place przed szkołami gminnymi

Wadze Gminy Żukowice planują w tym roku wyremontować przyszkolne place. Placówki w Nielubi oraz Brzegu Głogowskim doczekają się poprawy infrastruktury.

Są pieniądze na remont zabytków sakralnych w Gminie Lubin

Rada Gminy Lubin zagłosowała za uchwałą, dzięki której gminne zabytki zyskały kolejne wsparcie finansowe. Na wniosek wójta gminy Tadeusza Kielana przy zabezpieczono w budżecie pieniądze na remonty i konserwację zabytkowych obiektów sakralnych.

Koncerty, gra terenowa, festiwal kwiatów i roślin. Majówka z muzeum

Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!

Legniczanka oszukana. Straciła 460 złotych

Mieszkanka Legnicy padła ofiarą oszustów. Kobieta chciała kupić bilety na koncert w sieci i straciła swoje pieniądze.

Dzień Hutnika 2025 – tradycja i święto miedziowego przemysłu

Jak co roku, centralne obchody Dnia Hutnika w KGHM rozpoczną się 4 maja od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Floriana – patrona hutników i strażaków – przed Hutą Miedzi Głogów. Główne uroczystości z udziałem władz Polskiej Miedzi zaplanowano na 9 maja. Z kolei 17 maja w Parku Miejskim w Legnicy odbędzie się hutniczy piknik […]

Spotkanie biznesu – razem budujemy siłę lokalnej przedsiębiorczości

16 maja w Domu Kultury w Radwanicach odbędzie się kolejne Radwanickie Spotkanie Biznesu – wyjątkowe wydarzenie dedykowane lokalnym przedsiębiorcom, liderom oraz wszystkim zaangażowanym w rozwój gospodarczy gminy.

Rozmaitości

Koncerty, gra terenowa, festiwal kwiatów i roślin. Majówka z muzeum

Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!